Dünyanın En Büyük İkinci Sosyal Ağı Google+ Oldu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Dünyanın En Büyük İkinci Sosyal Ağı Google+ Oldu

Tufan Yıldız
tarafından 30 Ocak 2013 Çarşamba

 

İnternetin olmazsa olmazlarından olan sosyal ağlar arasındaki rekabet git gide kızışıyor. Global Web Index isimli araştırma şirketine göre Google’ın sosyal ağ hizmeti olan Google+, Twitter’ı geçerek ikincilik koltuğuna oturdu.

Araştırma sonucuna göre Google+ hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. Fakat Google+’ın büyümesinde en büyük etken Android işletim sistemli cihazların uygulama mağazası olan Google Play ile gelen üyelikler diyebiliriz. Zira Android işletim sistemi kullananlar neredeyse hiç uğraşmadan Google+ profili oluşturabiliyorlar.

300 milyon aktif kullanıcı sayısı bulunan Twitter dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı olarak nitelendiriliyordu. Şimdi ise Google+ 343 milyon aktif kullanıcı sayısıyla dünyanın en büyük ikinci sosyal ağı statüsünde.

Ayrıca Global Web Index’in araştırmalarına göre en hızlı büyüyen sosyal ağ ise Twitter’ın olduğu dikkatleri çekiyor. Son 6 aya göre Twitter %40’lık bir büyüme göstermiş durumda. Facebook ise %33 oranında büyürken Google+ ise %27’lik bir büyüme gösteriyor. Eğer Twitter bu hızla büyümeye devam ederse Google+’a kaptırmış olduğu ikincilik koltuğunu yakın bir zamanda alması muhtemel. Ayrıca Twitter kendini yenilemeye devam ettikce ve büyüme hızı böyle devam ederse uzun vadede Facebook’un tahtını bile sallayabilir.

Google+ hakkında düşünceleriniz nelerdir? 

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons