Dikkatli Gebelik Yapın! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Dikkatli Gebelik Yapın!

tarafından 1 Mayıs 2017 Pazartesi

 

Sonlandırılması gereken bir gebelik durumunda kadınların en büyük korkusu kürtaj masasına yatmaktır. İstenmeyen gebeliklerde de bu durum psikolojik olarak kişiyi yıpratmaktadır. Cytotec, daha önceki yıllarda mide ilacı olarak kullanılırken Avrupa’ da düşük hapı olarak kullanılmaktadır. Cytotec anestezi ve cerrahi işlem gerektirmeden düşük yaparak gebeliği sonlandırmada kullanılmaktadır. Birçok kadın kürtaj yaptırmak yerine bu şekilde düşük yaparak gebeliği sona erdirmektedir. Sağlık problemi olmadan yüzde yüz garantili olarak gebeliği sonlandırmak isteyenler kürtaj hapı kullanmayı tercih etmektedir. dusukhapimtr.org web sitesinde ayrıntılı bilgi edinebilmek için günün her saati iletişime geçilebilir. Bebek düşürme hapı gebeliğin ilk altı ayına kadar kullanılabilir. Sonlandırılmak istenen gebelik durumunda cerrahi müdahale kişiyi psikolojik olarak oldukça fazla etkilemektedir. Cytotec düşük hapı rahim ağzının genişleyerek kasılmalar sonucu düşük yapılmasını sağlar. Düşük esnasında oluşan ağrılar rahmin kasılması sonucu ortaya çıkar. Şiddetli ağrı olmadan kişi kendi kendine gebeliği sonlandırabilir.

 

Sonlandırılmak istenen gebelik 10- 12 hafta içerisinde olmalıdır. İlerleyen gebeliklerde düşük hapı önerilmemektedir. Düşük hapı kullanımı başladıktan sonra ilk 48 saat içerisinde düşük gerçekleşir ve kişi normal yaşamına devam edebilir. Bebek düşürme hapı kullanarak gebeliğini sonlandıran kadınlar kürtaj psikolojisi yaşamadan işlemi tamamlar. Kürtajda yapılan anestezi ve anestezi sonrası sıkıntılar düşük hapında yaşanmaz. Hapı kullanmadan önce kişi mutlaka yanında biri olmalıdır. Güvenilir bir arkadaş ile düşük hapı kullanılarak arkadaş gözetiminde gebelikten kurtulabilir.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons