E-Ticaret Siteleri İçin En Etkili SEO Teknikleri | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

E-Ticaret Siteleri İçin En Etkili SEO Teknikleri

tarafından 2 Ağustos 2017 Çarşamba

 

Eğer bir e-ticaret siteniz varsa ve daha fazla potansiyel müşteriyi web sitenize çekmek istiyorsanız en etkili SEO teknikleri kurtarıcınız olabilir.

Her e-ticaret sitesine sahip girişimci gibi siz de daha fazla potansiyel müşteriyi web sitenize çekmek istiyorsunuz. Aynı zamanda mevcut müşterilerinizin de tekrar-tekrar sizin e-ticaret sitenizden alışveriş yapmasını da istiyorsunuz. Ancak tüm bunları yapabilmek için bildiğiniz veya bilmek istediğiniz şeyler arasında SEO var mı? Eğer yoksa hiç önemli değil çünkü bu küçük e-ticaret SEO rehberi sayesinde 2017 yılında uygulamanız gereken en etkili teknikleri sizin için bir araya getirdik, haydi başlayalım!

Not: Bu rehberde tekniklerin daha etkili anlatılabilmesi için örnekler kullanılmıştır. Bu örneklerde geçen e-ticaret sitesi çanta satışı yapmakta ve örneklerde kullanılan ürün ise deri çanta olarak kullanılmaktadır.

İçerik kraldır! Önce içeriği geliştirin!

Siz bir deri çanta satın alacak olsanız ve çanta ile ilgili bir markanın e-ticaret sitesini arayacak olsanız ne beklerdiniz? Büyük ihtimalle hiçbir satış temsilcisi ile görüşmek zorunda kalmadan ürünün bütün özelliklerinin web sayfasında bulunmasını isterdiniz. Çünkü hem başkasının etkisi altında kalmadan objektif değerlendirme imkânı yakalar hem de zaman kaybetmekten kurtulurdunuz. O halde ilk yapmanız gereken şey kendi e-ticaret sitenizin sadece SEO için değil kullanıcı deneyimini geliştirmek için de içeriklerine en büyük önemi vermektir. Böylece hem kullanıcıları hem de SEO amacı ile arama motorlarını memnun edebilirsiniz. O halde içerik ile ilgili önerileri sıralayalım:

Tıklanma oranınızı arttırın

Her sayfanın SEO faktörlerine uygun başlığı, açıklaması ve adresi olmalıdır. Böylece insanlar hem arama motoru sonuçlarında hem de site içerisinde sayfalarınıza daha fazla ilgi duyacaktır.

Faydalı açıklamalara yer vermeyi unutmayın

Her kategori sayfasının en az 120-160 kelime uzunluğunda ve gerçekten faydalı bilgilerin yer aldığı özgün açıklaması olmalıdır. Örneğin deri çanta kategorisinin açıklamasında deri çanta ile ilgilenen insanların duymak istediklerini dürüst bir şekilde anlatmanız faydanıza olabilir.

Her ürün sayfasının da aynı kategori sayfası gibi özgün açıklamaları olmalıdır. Özellikle ürünün her özelliğini belirtmekten çekinmeyin. Eğer imkânınız varsa özgün açıklama metinlerinin yanında görsel öğelere de yer vermelisiniz. Özellikle video şeklindeki ürün tanıtımları en çok ilgi gören içeriklerin başında gelir. Hatta bu videoları YouTube kanalına da yükleyerek oradan da bir gelir sağlamanız mümkün.

Blog içerikleri ile sosyal medyadan ziyaretçi çekin

Blog içerikleri günümüzde olmazsa olmazdır. Çünkü hem sosyal medyada paylaşım imkânı tanıyarak sosyal medya sitelerinden de ziyaretçi trafiği potansiyelini çekmenize olanak sağlarlar. Aynı zamanda sitede kalma süresini arttırır ve içerik pazarlama teknikleri de kullanırsanız blog içerikleri ürün satışların arttırmada önemli bir rol oynar.

Sonuç olarak eğer e-ticaret siteniz varsa ve en etkili SEO tekniklerinin tamamı içeriği geliştirmekten oluşur. Ancak sitenize gelen gerçek ve kaliteli bağlantıların yerini tutabilecek pek bir şey yoktur. Bunun için de mutlaka profesyonel bir destek almanız gerekiyor. Hatta buradan hemen teklif alın ve böylece link inşaası gibi uzmanlık gerektiren işleri de bir ajansa yaptırmak hakkında bilgi sahibi olun.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons