En İyi Mobil Tarayıcılar Hangileri? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

En İyi Mobil Tarayıcılar Hangileri?

Tufan Yıldız
tarafından 22 Aralık 2015 Salı

 

Cep telefonlarının yavaş yavaş bilgisayarlara dönüşmesi internet deneyimlerinin cep telefonu ile yaşanmaya devam etmesi sonucunda farklı tarayıcılar farklı cihazlarda en iyi performansı sunarak kesintisiz internet deneyimi sunmaya devam ediyor. Durum böyle olunca hangi tarayıcı daha iyi diye düşünebilirsiniz. Sizler için birçok internet tarayıcısını analiz ettik.

 

  • Chrome

Google tarafından hem bilgisayarlar hem de mobil cihazlar için geliştirilen internet tarayıcısı yüksek indirme ve kullanım oranına sahip. Chrome tarayıcısı performans olarak cihazlarda biraz fazla ram tüketimi yapmaktadır. Gelişmiş özelliklerin bulunduğu tarayıcı oldukça farklı formattaki web içeriklerini destekleyerek başarılı bir internet deneyimi sunuyor.

  • FireFox

Mozilla tarafından geliştirilen internet tarayıcısı bilgisayar ve mobil platformlarda en çok indirilenler arasında yerini alıyor. Bilgisayarlarda açık kaynak kodlu internet tarayıcısı olarak kazandığı popülaritesini mobil platformlarda da sürdürmeye devam ediyor. İnternet içerikli ve web tarayıcı performansı olarak oldukça başarılı bir deneyim sunduğunu söyleyebiliriz. Donanım kullanım oranı da oldukça minimum düzeyde olduğundan dolayı hemen hemen tüm cihazlarda akıcı bir internet deneyimi sunmaktadır.

  • Dolphin

İnternet tarayıcıları arasında testlerdeki sonuçları dikkate aldığımızda en hızlı tarayıcılar arasında yerini alıyor. Dolphin tarayıcını kullananlar düşük donanım kullanımı sayesinde mobil cihazların rahatça internet performansı sunmasına ortam sağlıyor. Kullanımında farklı tema veya eklenti seçenekleri sayesinde isteğinize uygun olarak şekillendirilebilirsiniz. Hız ve donanım konusunda testlerimizde en başarılı sonuçları alan uygulamalar arasında yer alarak bizlerden tam performans aldığını belirtelim.

  • Opera

Mobil platformlarda oldukça eski zamanlardan itibaren telefonlarımızda bulunan Opera tarayıcısı geçmişten aldığı deneyimle güçlü bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Opera sunduğu hızlı internet deneyimi sayesinde dikkat çekiyor. Aynı zamanda ücretsiz olarak sunulması da yıllardır tanıdığımız Opera tarayıcısının akıllı telefonlarda da kusursuz performans sunmasına imkan sağlıyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons