Estetik Mucizesini Yaşayın | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Estetik Mucizesini Yaşayın

tarafından 23 Ağustos 2017 Çarşamba

 

Ülkemizde kadınların genetik yapısı gereği meme dokuları büyüktür. Bu nedenle aşırı kilo değişiklikleri, hamilelik, emzirme gibi nedenlerden dolayı aşırı büyüme sorunu ortaya çıkabilmektedir. Bu durum sırtta ağrıya neden olduğu gibi, meme altında ve aralarında kızarıklık, pişik gibi hastalıklara da yol açmaktadır. Bu tür durumlarda yapılan meme estetiği türüne meme küçültme ameliyatı ismi verilmektedir.

Bazı ülkelerde ise kadınların meme dokuları küçüktür. Ülkemizde de bu tür sorunlarla karşılaşılmaktadır. Memelerinin küçük olmasından rahatsız olan, dolgun ve dik bir görünüme sahip olasını isteyen kişiler Meme büyültme ameliyatı yöntemini tercih etmektedirler.

Meme estetiği, genel anestezi uygulanmaksuretiyle yaklaşık 1-2 saat süren bir işlemdir. Eğer hastada bir problem yoksa 1 gün sonra taburcu edilmektedir. Ameliyat sonrasında bazı tedbirlerin alınması sürecin daha rahat geçirilmesini sağlayacaktır. Bu tedbirler arasında, yaklaşık 1 ay sporcu sutyeni takılması ya da tıbbi içerikli ve destekli sutyenler kullanılması gibi tedbirler bulunmaktadır. Ayrıca, hastanın 1 hafta boyunca ağır kaldırmaktan, araba kullanmaktan, 1 ay boyunca ise spor yapmaktan uzak durması gerekmektedir.

Meme büyütme ameliyatı, her hasta için özenle planlanmalıdır. Bu planlama esnasında hastanın meme dokusunun durumu değerlendirilmelidir. Göğüs kafesindeki yeri, büyüklüğü, kalınlığı, yapısı gibi etkenler değerlendirildikten sonra ameliyat işlemine geçilmelidir. Ameliyat işlemine geçmeden önce hastanın tercihleri ve beklentileri de öğrenilmelidir.

Meme küçültme ameliyatı ise ülkemizde az da olsa tercih edilen bir ameliyat türüdür. Hastanın muayenesi ve yapılan tetkikler sonrasında memenin aşırı büyük olup olmadığına karar verilmesi, sarkıklık olup olmadığının değerlendirilmesi gerekir. Planlama sonrası yapılan ameliyat işlemi ile memedeki fazla yağ dokusu alınarak azaltılmakta, memelerin dikleşmesi ve küçülmesi sağlanmaktadır.

Ameliyat sonrasında alınan dokular patoloji laboratuvarlarına gönderilerek herhangi bir sıkıntı olup olmadığının analiz edilmesi sağlanmaktadır. Hamile bayanlara estetik işlemin yapılmamalıdır. Bu tür ameliyatlar sonrasında ise en az 1 yıl hamile kalınmaması önerilmektedir. Yine takibi yapılan bir kanser tanısı bulunması durumunda da kesinlikle estetik işlemi yapılmamaktadır.

Karın germe estetiği de ülkemizde en çok tercih edilen estetik türlerinden bir tanesidir. Meme ve karın germe estetiği adına aradığınız her türlü bilgiye www.gokhanhaytoglu.com web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons