EVDE EĞİTİM NEDİR | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

EVDE EĞİTİM NEDİR

tarafından 2 Eylül 2016 Cuma

 

EVDE EĞİTİM NEDİR

 

evde-egitim-nedir

Evde eğitim, Avrupa ülkeleri ve Amerika’da uygulanan bir eğitim sistemidir. Bu sistemde çocuk aile bireylerinden ya da aile bireylerinin onaylayıp uygun gördüğü kişilerden eğitim almaktadır. Bu sistemin avantaj ve dezavantajları bulunmaktadır. Evde Eğitimin Avantajları Evde eğitim örgün öğretime yani okullarda verilen süreli eğitime alternatif olarak düşünülmektedir. Özellikle çocuğun yükünü hafifletmek daha az yorulmasını ve kültürel faaliyetlerine daha fazla zaman ayırmasını sağlamak açısından faydalı olmaktadır. Bunun yanında evde eğitim yabancı ülkelerde genellikle masrafları düşürdüğünden dolayı da tercih edilmektedir. Evde eğitimin en önemli tercih sebebi ise ailelerin çocuklarının başka kişilerin dini felsefi ya da kişisel görüşlerinden etkilenmeden stabil bir şekilde büyümelerini ve eğitim almalarını sağlamaktır.

Bu eğitim şekli bazen de çocuğun uzuvları ile ilgili rahatsızlıkların varlığı sebebiyle de tercih edilebilmektedir. Her açıdan aile ve çocuk için rahatlık sağlayan bu sistemin dezavantajları da mevcuttur. Evde Eğitimin Dezavantajları Evde eğitimin en önemli dezavantajı çocuğun sosyalleşmesinin önüne geçilmesidir. Çocuk belirli bir arkadaş çevresine dahil olamamakta ve iletişime kapalı bir eğitim sürecinden geçirilmektedir. Bununla birlikte anne babanın seçtiği öğretmenler tarafından eğitilen çocuklarda diğer tüm farklı görüş ve düşüncelere korkuyla ve kaygıyla yaklaşma hatta bu düşünceler karşısında ser tutumlara girme durumları görülebilmektedir. Bu açılardan evde eğitimin çeşitlilik ve renklilik arz etmediği söylenebilmektedir. Ülkemizde evde eğitim sistemi, eğitim ve öğretimin bütünlüğü ilkesine bağlı kalınarak henüz uygulanmaya başlanmamıştır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons