Facebook Amerika'da Sıkıcı Olmaya Başladı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook Amerika’da Sıkıcı Olmaya Başladı

Tufan Yıldız
tarafından 7 Şubat 2013 Perşembe
Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook'un Amerika'lı kullanıcılarına yapılan ankette, Amerika'lıların büyük bir oranı artık dev sosyal ağdan sıkılmış durumda.
 

Dünyanın en büyük sosyal ağı olan Facebook’tan haberler kötü. 1 milyar rakamını geçen kullanıcı sayısına daha fazlasını eklemek ve mevcut kullanıcılarını elinden geldiğince korumak için elinden gelen her türlü yeniliği yapmaya çalışan Facebook’un kullanıcıları artık dev sosyal ağdan sıkılmış durumda.

Konu ile ilgili araştırma sadece Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılmış olsada aslında dünya genelinde de bu durumun aynısı söz konusu olduğunu belirtmekte fayda var. Bahsi geçen araştırma dünya’nın bir çok ülkesinde yapılmış olsa araştırma sonuçları hemen hemen aynı çıkacağı aşikar. Hatta sizlere geçtiğimiz günlerde İngiliz’ler Facebook Hesaplarını Kapatıyor başlıklı haberimizde de benzer bir haber bildirmiştik.

Konu ile ilgili araştırmayı yapan Pew araştırma şirketi anket oluşturup bu anketi toplam 1006 kişiye cevaplattı. 18 yaşının üstündekilerin katıldığı ankette sonuçlar Facebook için olumlu olmadığını görüyoruz.

1006 kişinin %61’ı Facebook’a uzun bir süredir girmeyip herhangi bir paylaşım yapmadığı veya artık Facebook hesaplarını dondurmayı düşündüğü yada dondurduğu görülüyor. Anket sonuçlarında %22’lik oran ise dev sosyal ağdan sıkılıp artık vakit geçirmek istemediğini belirtmiş. %8 oranında Facebook kullanıcısı ise Facebook’un gereksiz tamamen vakit kaybı olduğu görüşünde. %9 oranında kullanıcıda Facebook’u arkadaşlarının olumsuz yorumlarından rahatsız oldukları için hesaplarını kapattığını belirtiyor.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons