Facebook Bağımlılığından Nasıl Kurtulurum | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook Bağımlılığından Nasıl Kurtulurum

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

Facebook Bağımlılığından Nasıl Kurtulurum

 

facebook-bagimliligindan-nasil-kurtulurum

Günümüzde hemen hemen herkes neredeyse sosyal medya bağımlısı olmuş durumdadır. Bunun nedeni teknolojinin her geçen gün büyümesi ve yeni değişik uygulamaları ile insanları gönüllerini fethetmesinden kaynaklanır. Facebook kullanıcıların özellikle sevdikleri ile iletişim sağlaması ve her anı, dakikayı saniye saniye yaşanması onlar için bir avantaj olmakta ve yüzlerini güldürmektedir. Fakat bazı insanlar neredeyse bütün dakikalarını facebook’ta geçirmektedir. Genelde oyun bağımlısı olan kişilerin facebook’a olan bağımlılıkları herkesin dilindedir.

Facebook uygulamaları ve meşhur oyunları sayesinde gerçekten çok tuttu. En çok kullanılan ve girişi fazlası ile sağlanan platformların arasında yer almaktadır. Bu güzel uygulamalardan özellikle android işletim sistemli cihazlardan giriş yapmak ayrıca kişilerin daha fazla bağımlı olmasına neden oldu. Şimdi her dört kişinin birinde akıllı telefonu ve en çok popüler sosyal medya siteleri facebook ve ınstagram sitelerine giriş yapıldığı söylenmektedir. Çünkü bu sitelerde fotoğraf keyfi en yüksek kalitede sağlanmaktadır. Facebook oyunları ve diğer uygulamaları ile kişileri kendine mıknatıs gibi çekmekte onları gerçek hayattan kopartmaktadır. Bu sanal dünya’ya kendilerini fazla kaptırmaları sevdiklerinden uzak durmaları aslında çok yanlış bir tutumdur. Gerçeği biraz görmeli ve hayatı bir oyundan ibaretmiş gibi görmemelidirler.

Facebook kullanıcıların bağımlı olması sürekli kendilerini bu sosyal medya sitesinde bulmaları onların birer facebook hastalığına kapıldıklarını göstermektedir. Bu durumdan bir an için kurtulma ve gerçek hayata dönmenin vakti. Yapmanız gereken bunun dozunu azaltmak, çok fazla bağımlılık yapan oyunları biraz azaltmak ve diğer sosyal faaliyetlerinize katılarak yaşamaktır. Eğer kendinizi kontrol edebilirseniz sosyal medyaları daha düzenli bir şekilde kullanabilir, fazla zaman harcamadan kısa yollardan eğlencenizi sürdürebilirsiniz. Unutmayın her şeyin fazlası hastalıktır. En iyi ayar dozu kaçırmadan bilgisayar ve internet kullanımını gerçekleştirmektir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons