Facebook, Graph Search Özelliğini Duyurdu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook, Graph Search Özelliğini Duyurdu

Zahid Tekbaş
tarafından 16 Ocak 2013 Çarşamba

 

Dünyanın en büyük sosyal ağı Facebook, genel merkezinde düzenlediği bir etkinlikte Graph Search özelliğini tüm dünyaya duyurdu. Graph Search adlı özelliği genel anlamda özetlemeye çalışırsak sosyal ağ içerisinde genel bir arama motoru olarak göze çarpıyor. Sıradan aramalara göre daha farklı bir mantık ile arama yapabileceğimiz Graph Search özelliğine yakından bakalım.

Çok basit bir örnek ile bu özelliği anlaşılabilir kılabiliriz. ” İstanbul’da yaşayan, basketbol oynamayı seven ” arkadaşlarınız karşınıza çıkacak orada belirttiğimiz örneğe göre. Böyle bir mantıkla çalışan Graph Search özelliği özellikle çok arkadaşı olan kişiler için ideal bir özellik. Kısıtlı bir kesime sunulan bu özellik şu an sadece İngilizce dili kullanıyor. Bu özellik dört farklı alana yoğunlaşıyor ve bu alanlar üzerinden temel aramaları gerçekleştiriyor :

• Yerler

• Kişiler

• Fotoğraflar

• İlgi alanları

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons