Facebook, Kendi Çalışanları Tarafından Saldırıya Uğradı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook, Kendi Çalışanları Tarafından Saldırıya Uğradı

Can Devecioğlu
tarafından 17 Şubat 2013 Pazar
1 milyarın üstündeki kullanıcıya hizmet veren Facebook, kendi çalışanlarının bilgisayarı tarafından saldırıya uğradı. Sanal korsanlara ise hala ulaşılamadı.
 

Dünyanın en büyük sosyal ağır Facebook tekrar bir sanal saldırı olay gündemde. Geçtiğimiz birkaç haftayı kapsayan saldırı olukça planlı ve organize şekilde yapılmış. Facebook’un resmi sitesinde yaptığı açıklamaya göre, Facebook çalışanlarının sıklıkla ziyaret ettiği Java içerikli bir sayfaya casus yazılımlar yerleştirilen sanal korsanlar, Facebook çalışanlarının bir çoğuna bu sayede erişebilmiş. Kaleyi içten fethetmek terimini adeta canlandıran korsanlar bu sayede Facebook’un şirket ve sistem dosyalarına erişebilmiş. Bu güvenlik açığını fark edip Java’ya bildiren Facebook üst yönetimini dikkate alan Java ekibi ile yayınladıkları bir yama ile söz konusu güvenlik açığının önüne geçmiş.

Söz konusu bu casusluğu geç fark eden Facebook, yapmayı gerekli bulduğu açıklamada kullanıcı bilgilerinin ele geçirildiğine dair bir kanıt olmadığının altını defalarca çiziyor. Ancak bu denli organize bir çalışmanın da başarısızlıkla sonuçlanacağı pek mantıklı değil. Casus yazılımın bulaştığı tahmin edilen bilgisayarlarda çeşitli güvenlik yazılımlarının aktif olarak çalıştığına dikkat çekilirken, virüsün temizlendiği de söyleniyor. Önümüzdeki günlerde saldırının sonuçlarını hep birlikte göreceğiz. Diğer yandan saldırıyı gerçekleştirenler için hukuki ve sanal takibin başlatıldığı da açıklamaya eklenen bilgiler arasında.


Toplam 1 Yorum Var

  1. buket kıran dedi ki:

    iyi olmuş facabook etme bulma dünyası

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons