Facebook'ta Yapılan Dolandırıcılıklar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Facebook’ta Yapılan Dolandırıcılıklar

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

Facebook’ta Yapılan Dolandırıcılıklar

 

facebookta-yapilan-dolandiriciliklar

Günümüzde sosyal medya araçlarını sıkça ziyaret ediyoruz. İçerisinde çeşitli paylaşımları da barındıran bu sosyal medya platformları, en iyi ve en hızlı şekilde zaman geçirmemizi sağlıyor. Zaman geçirmek için ziyaret ettiğimiz sosyal medya araçlarının en kullanışlı olanları da Facebook ve Instagram olarak belirtiliyor. Saatlerce giriş sağladığımız ve başından ayrılmadığımız bu araçlar bizde alışkanlık haline gelebiliyor. Alışkanlık haline gelen bu platformlar, bize hem manevi hem maddi zararlar verebiliyor. Sosyal medyada çok fazla zaman geçiren insanlar da dolandırıcılar tarafından bulunmaz bir fırsat haline geliyor.

Çeşitli dolandırıcılık yöntemlerine başvuran dolandırıcılar, son dönemlerde yaptıklarıyla insanların ağzını açık bırakabiliyor. Dolandırıcıların en çok kullandığı yöntemlerden bahsedecek olursak, ilk başta bayan profilleri aklımıza geliyor. Esasında erkek kullanıcıların, bayan profilleri açarak ve kullanarak para talep etmeleri son zamanlarda aşırı artmış vaziyette. Sahte bayan resimleri kullanarak, çekici bir bayan profili oluşturan dolandırıcılar çeşitli sebeplerden dolayı paralar talep ederek, istediklerini aldıktan sonra hesabı erişilmez hale getiriyorlar. Bir başka yöntemden bahsedecek olursak da maç sattığını iddia eden profillerden söz edebiliriz. Son zamanlarda kumar oynayanların sayısı bilindiği gibi hayli arttı. İddia oynayan insanlar, profillerden yardımlaşarak maçları analiz edebiliyor ve aralarında paylaşabiliyorlar. Bu hareket sonucunda dolandırıcıların kafasında ampul yanıyor ve hemen işe koyuluyorlar. İddia üzerinden büyük maçlar bularak büyük paralar almanın hayalini kuran insanlar, doğal olarak sosyal medya araçlarına yöneliyorlar.

Sosyal medya araçlarında da sahte hesaplar açarak maç sattığını iddia eden insanlara para vermekten geri durmayan insanlarımız, geç olsa da kandırıldıklarını anlıyorlar. Bu kadar dolandırıcılığı yaparken yakalanma korkusu olmayan dolandırıcılar, kanuni yoldan da sıkıntı çekmiyor. Para istediğini iddia ettiğiniz dolandırıcı yakalansa bile, parayı kendiniz karşı tarafa yolladığınız için geri serbest bırakılıyor. Serbest bırakılma sebebi de sizin banka hesabınızı dolandırıcının herhangi bir yöntemle ele geçirmemesi ve parayı sizin kendi elinizle yollamanız dan kaynaklanıyor. Bu ve buna benzer dolandırıcılık yöntemleri de seyir ederken, bu durumla savaşmak da maalesef olanaksız hale geliyor. Bu gibi durumlarla savaşmanın en iyi yolu, bu tür insanlara itimat etmemekten geçiyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons