Galaxy S II İçin Android 4.1 Jelly Bean Yine Ertelendi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Galaxy S II İçin Android 4.1 Jelly Bean Yine Ertelendi

Can Devecioğlu
tarafından 17 Ocak 2013 Perşembe

 

Samsung’un şimdiye kadar en çok sattığı ikinci telefon Galaxy S II için yeni Android sürümü Jelly Bean ilk olarak 6 ay önce duyurulmuştu. Geçtiğimiz yılın son aylarında çıkması beklenen Android 4.1 Jelly Bean üçüncü kez ertelendi. Benzer çekilde Galaxy Note için de hazırlanan güncellemenin S II ile aynı anda çıkacağı duyuruldu. Son kez Şubat ayının ortasına ertelenen güncelleme kullanıcıları bıktırmış durumda. Halen daha satışı süren ancak üretimi durdurulan Galaxy S II, günümüz teknolojisinden baktığımızda orta düzey akıllı telefonlar arasındaki yerini koruyor.

Güncelleme hakkında yapılan açıklamada ise S II’yi köklü değişikliklerin beklediği anlaşılıyor. Dahili 16 GB depolama alanı sunan Galaxy S II’nin söz konusu güncelleme sonrasında kullanılabilir alan olarak yalnızca 11 GB boşluğu kalacağı, depolama alanının bölümlemelerinin tamamen değişeceği yapılan açıklamalar arasında. Mevcut Android 4.1 Jelly Bean, ham hali ile yaklaşık 400 MB boyuta sahip fakat Samsung, Galaxy S III’te gördüğümüz Nature arayüzü ve buna ek olarak yaptığı güncelleştirmeler ile işletim sisteminin boyutunu 1 GB’ın biraz üzerine çıkarıyor.

Güncellemenin deneme sürümü olarak bu ay içerisinde Korede, önümüzdeki ay ise bazı ülkelerde tam sürümünün indirilebilir hale geleceği yönünde yapılan açıklamaya göre ülke ülke bir çizelge verilmemiş. Ülkemiz için ne zaman indirilebilir hale geleceği halen bilinmiyor.


Toplam 1 Yorum Var

  1. Dark dedi ki:

    Bu Samsungun güncelleme ertelemeleri yüzünden sonraki telefonumu kesinlikle başka bir markadan alacağım. İllallah dedirttiler resmen. İlla takoz s3 mü alalım kardeşim!

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons