Google Asistan’ını Aktif Hale Getirebileceğimiz Komutlar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Asistan’ını Aktif Hale Getirebileceğimiz Komutlar

tarafından 5 Şubat 2018 Pazartesi

 

Google Asistan’ını Aktif Hale Getirebileceğimiz Komutlar

Google Asistan’ını Aktif Hale Getirebileceğimiz Komutlar başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

Google’ın sesli sanal asistanı olan Google Asistan, hemen hemen tüm Android işletim sistemi kullanan akıllı telefonlarda gömülü olarak bulunmaktadır. Google Asistan sayesinde üçüncü parti bir sesli asistan ya da üreticinizin sunduğu sesli asistanı kullanmadan pek çok işlemi sesli komutlar ile gerçekleştirebilirsiniz.

Fakat Google Asistan’ın önemli bir sorunu bulunuyor; uyandırmak için ‘Ok, Google’ demekten başka şansımız bulunmuyor. Dolayısı ile bir ortamda birden fazla Google Asistan kullanan Android kullanıcısı olduğunda ortamı teknolojik bir canlı türü basmış gibi her yer ‘Ok, Google! Ok, Google’ sesleri ile doluyor.

9to5 Google, Play Store’daki en son uygulama güncellemesinin ardından kodları inceledi ve Google’ın sesi asistanı uyandırma komutu konusunda kullanıcıları özgür bırakabileceğini belirtti. Bu haber, ‘Ok, Google’ komutundan sıkılanlara ilaç gibi geldi. Artık herhangi bir ortamda ‘Google Bak Bi’!’ diyenler olursa şaşırmayın. Peki Google, kullanıcılara gerçekten böyle bir özgürlük sağlar mı?

Google’ın iki nedenden dolayı kullanıcılara böyle bir özgürlük sunması pek mümkün görünmüyor; ilki, şirketin adının sürekli tekrarlanması konusundaki isteği. Dijital ortamın her alanında Google ismini bu yüzden görüyoruz. İkincisi ise kullanıcıların ‘Heil Hitler!’ gibi ırkçı, faşist, aşağılayıcı komutlar belirleyebilecek olmaları. Bu da şirketin başına başka sorunlar açılmasına neden olur.

Eğer Google gerçekten kullanıcıların sesli asistanın uyandırma komutundan sıkıldığını düşünürse muhtemelen tamamen özgür bırakmak yerine seçebilecekleri yeni komutlar belirleyecektir ve bu komutların çoğunda da Google kelimesi bulunacaktır. İlerleyen dönemde konu ile ilgili nasıl gelişmeler yaşanacağını bekleyip göreceğiz.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons