Google Chrome Güncellemelerine Dikkat Edin! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Chrome Güncellemelerine Dikkat Edin!

Tufan Yıldız
tarafından 17 Ocak 2013 Perşembe

 

Geçtiğimiz günlerde Google’ın tarayıcısı olan Chrome’un 24. sürümü yayınlanmıştı. Google’ın Chrome için yayınladığı güncellemeyi fırsat bilen hackerlar kullanıcıların bilgilerini çalmaya yönelik hamleler yapıyorlar.

Bir çok internet sitelerinde kullanıcıların karşısına çıkan “Tarayıcınızı güncelleyin” veya “Google Chrome’u yükseltin. Son güvenlik güncellemeleriyle korunduğunuzdan emin olun.” gibi mesajlarla kullanıcıların bilgilerini ele geçirmeye çalışan bilgisayar korsanlarına karşı dikkatli olmanızı öneriyoruz. Bu tip mesajlara tıkladığınızda tarayıcınız güvenlik uyarısında bulunuyor fakat bu uyarıyı göz ardı edip tarayıcısını güncellemeye çalışanlar google_chrome_update.exe isminde dosyaya gömülmüş trojan ile karşılaşıyor. Durum böyle olunca istenmedik sonuçlar ortaya çıkabilir. Eğer sizde bu tür mesajlarla karşılaşırsanız itibar etmemenizi öneriyoruz. Tarıyıcınızı güncellemek istiyorsanız eğer, tarayıcınızı resmi websitesinden veya güvendiğiniz kaynaklardan güncellemeniz bu tip olaylara mağruz kalmamanız için almanız gereken önlemlerden birtanesi. Ayrıca bilgisayarınıza güncel veri tabanına sahip bir antivirüs kurmayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons