Google Haritalar, Windows Phone 8’de Yer Almayacak! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Haritalar, Windows Phone 8’de Yer Almayacak!

Can Devecioğlu
tarafından 7 Ocak 2013 Pazartesi

 

Microsoft’un yeni gözdesi Windows Phone 8’den kötü haberler var. Onlarca farklı servisi ile internet denilince akla gelen ilk firma olan Google ile Windows Phone 8 arasındaki uyumsuzluk sebebiyle Google Haritalar başta olmak üzere Google’ın bazı diğer servisleri, Windows Phone 8’de yer almayacak. Bu soruna yapılmış bazı açıklamalar mevcut ancak yine de Google ve Microsoft’un arasındaki bir anlaşmazlıktan mı kaynaklandığını ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Daha önce YouTube hizmetinin Windows Phone 8’de olmayacağını Google yaptığı bir açıklamada dile getirmişti. Ancak Gmail ve Google Maps’in de buna dahil edileceğine dair bir bilgi verilmemişti. Dün ortaya çıkan habere göre bu hizmetlerinin Windows Phone 8’de verilememe sebebi yazılımsal bir uyumsuzluk.

Google’ın Chrome isimli tarayıcısı ve Apple Safari’nin Internet Explorer’dan farklı bir altyapı kullanması sebebiyle bu hizmetlerin verilmeme nedeni Internet Explorer ve Windows Phone 8’in diğer cihazlarla uyumu. Google’ın bu konuda Microsoft’u, Windows Phone 8 henüz piyasaya çıkmadan önce uyardığı söyleniyor. Diğer yandan Apple gibi içine kapanık bir firmanın bile kendini Google servislerine açmış olmasına karşın, Microsoft’un böyle davranması, sorunun sadece yazılımsal uyumsuzluktan daha fazlası olduğu ihtimalini güçlendiriyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons