Google, Kendi Satış Mağazalarını Açmanın Hazırlığında | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google, Kendi Satış Mağazalarını Açmanın Hazırlığında

Can Devecioğlu
tarafından 17 Şubat 2013 Pazar
Giderek artan ürün çeşidiyle Google, kendi fiziksel satış mağazasını açacak mı? Daha önceki iddialara hiç bu kadar kesin bir kaynaktan çıkmamıştı.
 

İnternetin en büyük şirketi Google, son yıllarda kendi markasını taşıyan mobil cihazları ile ufak çaplı bir teknoloji şirketi olma yolunda hızla ilerliyor. Nexus akıllı telefonlarla başlayan süreç son aylar içerisinde tablet bilgisayara sıçramış durumda. Yine bir süredir devam eden Chromebook isimli dizüstü bilgisayarları ile dikkat çeken Google’ın henüz piyasaya çıkış tarihi belli olmayan bir projesi olarak Google Glass ise gelişme kaydederken bu ürünleri başarılı bir şekilde kullanıcıların beğenisine sunmak ve satışını gerçekleştirmek için fiziksel mağazalar açmayı planlıyor.

Mobil sektörün en iddialı firmalarından biri olan Apple’ın mağaza zincirini genişletmesi ve buna paralel olarak artan pazar payları dikkate alındığında, fizksel mağazaların elektronik ürün satışında kilit rol oynadığını söylemek yanlış olmayacaktır. Lanse edilen ürünlerin tavsiye edilen satış fiyatıyla ve piyasaya çıkışının hemen ardından satışa çıkarılması için oldukça önemli olan satış mağazaları Google’ın bir sonraki hamlesi olabilir. Diğer yandan Google’ın kendi mağazalarını açma söylentileri daha önce de yaygınlaştığında resmi bir açıklama yapma gereği duyan Google, fiziksel bir mağaza açmayacaklarını dile getirmişti. Fakat diğer yandan ülkemizde olmasa da dünyanın belirli bölgelerindeki alışveriş merkezlerinde Google’ın standları olduğu da biliniyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons