Google Ölüm Tarihini Yapay Zeka İle Bulma Özelliği Getiriyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google Ölüm Tarihini Yapay Zeka İle Bulma Özelliği Getiriyor

tarafından 6 Şubat 2018 Salı

 

Google Ölüm Tarihini Yapay Zeka İle Bulma Özelliği Getiriyor

Google Ölüm Tarihini Yapay Zeka İle Bulma Özelliği Getiriyor başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sunmaktayız.

Google’ın Birleşik Devletler’in en üç büyük üniversitesinden bilgisayar bilimleri ve tıp alanındaki bilim insanlarından oluşturduğu ekip, hastanede yatmakta olan bir hastanın sağlıklı bir birey olarak ön kapıdan mı yoksa vefat etmiş bir birey olarak morg kapısından mı çıkacağını tahmin etmenin en iyi yolunu bulduklarını iddia ediyorlar.

Google liderliğinde gerçekleşen her araştırmada olduğu gibi bu çalışma da yapay zekaya dayanıyor. Geliştirilen derin makine öğrenimine sahip yapay zeka yazılımlarını kullanan ekip, geliştirdikleri teknolojinin diğer yöntemlere göre hasta verilerini daha iyi analiz ettiğini ve sonuçları daha başarılı tahmin ettiğini açıkladı.

Yapay zeka yazılımı hasta hakkında en doğru tahmini gerçekleştirmek için hasta demografisini, daha önce gerçekleşen teşhis ve tedavileri, laboratuvar sonuçlarını ve hayati bulguları kullanır. Girilen verileri analiz eden yapay zeka, hastanın ölüm oranı hakkında bir tahminde bulunur ve duruma göre yaşam süresinin dolduğunu belirtir.

Ekip, çalışmalarını test etmek için 114 binin üzerinde hastanın verilerini kontrol etti. Araştırmacıların yayınladığı rapora göre hasta kabulden 24 saat içinde gerçekleşen ölümler, %93-95 bir doğrulukla öngörülebildi. Bu da Google liderliğinde gerçekleşen araştırmanın geleneksel tahmin yöntemlerinden %10 daha başarılı olduğunu gösteriyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons