Google'ın Görsel Araması Değişiyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Google’ın Görsel Araması Değişiyor

Tufan Yıldız
tarafından 28 Ocak 2013 Pazartesi

 

Dünyanın en büyük arama motoru olan Google, en çok kullanılan servislerine yeni özellikler ekliyor ve daha kullanışlı hale getirmek için hamleler yapıyor. Son olarak arama motoru devi görsel aramalarda değişikliğe gidiyor.

Google normal aramaların haricinde görsel aramalarda da çok başarılı olduğu aşikar. Görsel arama özelliğindeki değişikliklerle beraber çok daha hızlı ve net sonuçlar verecek. Google yeni görsel arama ile artık görsele tıklandığında klavye yardımı ile resimler arasında geçiş imkanı sağlayacak. Ayrıca kullanıcı klavyenin haricinde mouse’un tuşu ilede görseller arası geçiş yapma imkanına sahip olacak.

Daha önceden Google’ın görsel aramalarında görselin üzerine tıkladığımızda direkt olarak resmin büyük hali karşımıza çıkmaktaydı. Yeni tasarımla birlikte görsele tıkladıkdan sonra diğer görsellerin küçük hallerini görebileceğiz ve klavye yada mouse diğer görsele hızlı bir şekilde geçiş yapma imkanına sahip olacağız. Örnek olarak yukarıda görselde görebilirsiniz.

Şuan için ülkemizde aktif olmayan Google’ın yeni görsel arama tasarımı en yakın zamanda ülkemizde de aktif olacaktır.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons