GPS’li Akıllı Saat Leikr | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

GPS’li Akıllı Saat Leikr

Can Devecioğlu
tarafından 4 Ocak 2013 Cuma

 

Piyasada ilk olarak Çinli girişimcilerden gördüğümüz Android işletim sistemli saatler daha sonra büyük üreticilerin de sembolik modelleri ile yeni bir akımı başlatmış oldu. Sony’nin Smart Watch isimli ürünü başta olmak üzere piyasada bir iki akıllı saat satın alınabilir durumda. Özellikle sponseverler için ideal bir ürün olduğunu düşünülen akıllı saatler, müzik dinleme, temel internet deneyimi, spor aktiviteleri ile ilgili mobil uygulamalar gibi beklentileri karşılamak amacıyla geliştiriliyor.

Nokia kökenli bir grup mühendis tarafından geliştirilen bu saat ise, yukarıda bahsettiğimiz özelliklere ek olarak Bluetooth, GPS, Wi-fi gibi özelliklere sahip. Temelinde Linux çekirdeği kullanan bir işletim sistemine sahip olan bu ürün GPS desteği ile hayli ön plana geçiyor. Navigasyon ve konum servisleri ile hız ve mesafe hesaplama gibi boyutuna göre büyük özelliklere sahip olan bu ürünün adı ise Leikr. 500 MHz işlemciden güç alan Leikr, 8 GB dahili depolama alanı, 2 inç boyutunda ekranı ve USB 2.0 portu ile üzerinde ciddi emek harcanmış bir ürün. Henüz proje aşamasında olsa da KickStarter üzerinde büyük ilgi gören projede ürün fiyatının 150 dolar seviyelerinde olacağı bilgisi yer alıyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons