Huawei, Dünyanın En Büyük 3. Akıllı Telefon Üreticisi Oldu | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Huawei, Dünyanın En Büyük 3. Akıllı Telefon Üreticisi Oldu

Can Devecioğlu
tarafından 1 Şubat 2013 Cuma
Çin'in en büyük mobil teknoloji firmalarından biri olan Huawei, Samsung ve Apple'dan sonra dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu. 2012 yılı verilerine göre Huawei'nin satış rakamları gelecek için umut verici.
 

Çin merkezli mobil ve internet donanımları üzerine faaliyetlerini sürdüren Huawei, son yıllarda üretim ve pazarlama birimlerine yaptığı yatırımların meyvesini almaya başladı. Ülkemizde de satışta olan Huawei, dünyanın en büyük üçüncü akıllı telefon üreticisi oldu. Mashable’ın hazırladığı rapora göre Samsung ve Apple’dan son üçüncülüğe yerleşen Huawei’nin hemen altında ise Sony bulunuyor. Sony’den sonra beşinci sırada ise yine Çin merkezli ZTE firması bulunuyor. Çin merkezli gelecek vaad eden firmaların Çin hükümeti tarafından desteklendiği biliyoruz. Geçtiğimiz aylarda ZTE, kendi hükümetinden 20 milyar dolar kredi alarak, akıllı telefon alanı üzerine yeni yatırımların hazırlığını yapmaktaydı.

Öte yandan Huawei ve ZTE’nin dünyanın bazı bölgelerinde, özelliklede ABD’de pek hoş karşılanmadı, milliyetçilik yapılarak bu iki markanın kötülendiğine daha önce haberlerimizde yer vermiştik. Pazardaki olumsuz şartlara rağmen pastadan büyükçe bir dilim almayı başarabilen Huawei, yeni modelleri ile ürün gamını zenginleştiriyor.

Akıllı telefon pazarına dair aşağıda verdiğimiz görselde de durum açıkca görülebiliyor.

akilli-telefon-pazar-paylari

Sizce Huawei ilerleyen günlerde yükselişe devam edecek mi?

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons