İnsansız Hava Araçları: Dronelar | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnsansız Hava Araçları: Dronelar

tarafından 8 Mart 2016 Salı

 

İnsansız Hava Araçları: Dronelar

Drone, İngiliz dilinde erkek arı anlamına gelen bir kelime. Ancak günümüzde biz bu kelimeyi insansız hava araçları anlamında kullanılıyoruz. Tarihine baktığımızda ise genel olarak askeri amaçlı kullanıldığını görüyoruz drone adı verilen cihazların. Ancak bu cihazlar artık daha ulaşılabilir. Drone cihazlar şu anda profesyonel kameraların çekmesi zor olan bazı görüntüleri belli bir süreye kadar kaydediyor ve fotoğraf çekiyor. Bu sebepten gazetecilik ve TV dünyasında oldukça büyük bir kolaylık sağlıyor. Örneklerden birini Sochi Olimpiyatları‘nda izledik. Drone cihazlar sporcularla birlikte pistin üzerinde dolaşıyordu ve çekilen olağan dışı görüntüler de izleyicilere sunuldu.

Micro Drone 3.0

Ufacık avuç içine sığabilen drone’lar, taşınabilir ve daha da ucuz olduklarından dolayı özellikle acemi pilotlar arasında oldukça rağbet görüyor. Fakat gelişmiş drone’lardan biri olan Micro Drone 3.0 oldukça etkileyici görünüyor. İngiltere’den Extreme Fliers firması tarafından geliştirilmiş olan Micro Drone 3.0; HD video kamerası ile firt person view uçuşa da imkan sağlayarak Carboard uyumu ile yer aldığı sınıfın oldukça iddialı drone’larından biri olmayı başarıyor. Saniyede 30 karelik ve 720 × 1280 çözünürlükte video çekimi yapabiliyor olan kamerayı sabitlemek için kullanılan gimbal dünyanın en küçük gimbal’ı diye biliniyor.. Küçük boyutlu bu gimbal ile Micro Drone 3.0 saatte yaklaşık 72 km gibi bir hıza ulaşabiliyor. Kolay bir şekilde de sökülüp takılabilen modüler yapıya da sahip olan Micro Drone 3.0, kullanıcının isteği üzerine cihazı kişiselleştirmesine de imkan tanıyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons