Intel Anakart Pazarından Çekiliyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Intel Anakart Pazarından Çekiliyor

Can Devecioğlu
tarafından 24 Ocak 2013 Perşembe

 

Dünyanın en büyük işlemci üreticisi Intel oldukça önemli bir karar verdi. Dün yaptığı açıklamada, anakart pazarından çekileceğini ve artık anakart üretmeyeceğini duyuran Intel, uzun bir süreç sonunda anakart piyasasından tamamen çekilecek. Haswell isimli yeni işlemci ailesinin satışa çıkmasıyla başlayacak olan süreç 3 yıl sürece ve bu süreç içerisinde pazardaki etkinliğini adım adım sonlandıracak olan Intel’in pazardan çekilmesi, şirketin geleceği için önemli adımlardan bir tanesi.

Bilindiği üzere son 3 yıldır akıllı telefon ve tablet bilgisayarların gelişmesiyle başlayan süreçte masaüstü bilgisayarların etkinliği giderek azaldı. Ultrabook konseptinin ortaya çıkışıyla yükselişe geçen dizüstü bilgisayarlara ek olarak akıllı telefon ve tablet bilgisayarların kullanımının yaygınlaşması sebebiyle, bilgisayar ve internet kullanımının büyük bir çoğunluğu mobile dönüştü. Hala devam eden bu dönüşüm sürecinde Intel, kendi geleceği için mobil platformlara ve dizüstü bilgisayarlara yönelmek, daha fazla çalışmak adına böyle bir karara varmış durumda. Diğer yandan satılan ve satışta olan anakartlara yazılımsal ve teknik destek bir süre daha devam edecek.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons