Intel’in Yeni Atomu Valley View | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Intel’in Yeni Atomu Valley View

Can Devecioğlu
tarafından 6 Ocak 2013 Pazar

 

Netbooklar ile 2009 yılında hayatımıza giren Intel’ın Atom serisi işlemciler, piyasada edindiği kötü şöhreti ile tekrar hayatımıza girecek. Özellikle Windows 8 ve Windows RT işletim sistemleri ile tekrar gündeme giren Intel Atom serisi işlemciler yeni teknolojiler ile güncelleniyor. Halihazırda Windows tabletlerde kullanılan Intel Atom Z işlemcilerin kullanıcıları pek memnun etmemesi üzerine Intel, yeni Atom serisinin çalışmalarına başladı. Makus talihine karşı gelen yeni Atom işlemcilerin özellikleri heyecan verici.

Yeni Atom serisi Valley View adıyla anılıyor. İddialara göre 4 çekirdekli yapıya sahip olması planlanan Intel Atom Valley View anlaşılan o ki artık ekonomik işlemci sırfatı yerine mobil platformlara kaydırılıyor. Daha önce Atomlarda görünmeyen bu 4 çekirdekli yapıyla birlikte Valley View’in 2.5 GHz hıza kadar ulaşacağı söyleniyor. Tablet bilgisayar ve akıllı telefonlar için düşünülen Valley View 28nm üretim teknolojisine sahip. Düşük güç tüketimine nazaran hayli yüksek olan performansı ile fiyatının da eskiye göre en az 2 kat artacağı düşünülebilir. 8 GB’a kadar sistem belleği desteği bulunacak olan Intel Valley View’in en büyük eksiği şimdilik Sata III desteğinin olmaması görünüyor. Sata III’ün önemli olmasının sebebi ise SSD depolama çözümlerinin en iyi performansı Sata III üzerinden verebiliyor olması.

Yeni Intel Atom Valley View’in CES 2013 veya yine 2013 yılı içerisinde resmen doğrulanması bekleniyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons