İnternet Ağı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnternet Ağı

tarafından 21 Mart 2016 Pazartesi

 

İnternet Ağı

İnternet günümüzde her evde olan bir ağ. İnternet ile birçok işi yapabilirsiniz. Ayrıca internet üzerinden araştırma yapabilir ve sevdiklerinizle de görüşebilirsiniz. İnternet ağı her geçen gün artan bir kullanıcıya sahiptir. İnternette birçok site ve içerik mevcut durumdadır. Ayrıca her gün internete birçok yeni içerik ekleniyor ve birçok yeni site açılıyor. Bunları takip etmek çok zor hatta imkânsız bir şeydir. Sanal âlemde birçok siteden video ve film izleyebilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Ayrıca birçok siten haber okuyabilir ve gündemi takip edebilirsiniz. Böylece kolaylıkla gündemden uzak kalmamış olursunuz.

İnternet-ağı-kurma
İnternet Ağına Bağlanmak İçin Gerekenler

Bir bilgisayara ya da internet ağına bağlanabilecek bir cihaza sahip olmanız gerekiyor. Ardından da bir modeme sahip olmalısınız. Bu modem bilgisayarınızdan veri gönderip alacak olan cihazdır. Modeminizin bir hatta bağlı olması gerekiyor. Bunun için bölgenizde hizmet veren bir internet sağlayıcısına başvurabilirsiniz. Ayrıca internet sağlayıcıları arasında da hız ve fiyata göre de tercih yapabilirsiniz. Ardından modeme gerekli ayarlamaları yaparak internet bağlantısını sağlayabilirsiniz.

İnternet Güvenliği Nasıl Sağlanır

İnternette girdiğiniz sitelerde birçok zararlı yazılım ve virüs olabilir. Bunlardan korunmak için bu sitelere girmemeli güvenli ve kaliteli siteleri ziyaret etmelisiniz. Ayrıca güncel bir antivirüs programı bu zararlı yazılımlardan korunmak için çok önemlidir. Bilgisayarınızda internet güvenliği için sürekli güncel ve aktif bir antivirüs programı bulundurmalısınız.

 

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons