İnterneti Yeni Elması 5G | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnterneti Yeni Elması 5G

tarafından 5 Şubat 2018 Pazartesi

 

İnterneti Yeni Elması 5G

İnterneti Yeni Elması 5G başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi çaıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

Günümüzde kullanılan 4G LTE, milyonlarca insana süper hızlı internet sunuyor. İnternetlerimizin hızını rahatlıkla kaldırabilen 4G teknolojisi şu anda tüm ihtiyacı karşılıyor olmasına rağmen araştırmacılar, bir süredir 5G ağları üzerinde çalışıyorlar. Ne yazık ki hala aşılması gereken bazı teknik engeller var ve 5G’ye geçmek için tüm dünyanın ciddi bir altyapı yatırımı yapması gerekecek, ancak en nihayetinde bir gün 4G’ye veda edilerek 5G’ye geçmemiz gerekiyor.

Öncelikle belirtmemiz gerekiyor ki önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde 5G’yi karşımızda görmeyi ummuyoruz. Çünkü teknoloji mümkün olsa bile bunun altyapı çalışmaları gibi zaman gerektiren adımları olacaktır. Aynı zamanda nispeten yeni yeni 4G LTE’ye geçiş yaptığımız için hiçbir operatör buna sıcak bakmayacaktır.

Nedir bu 5G
5G’nin henüz hazır olmamasına rağmen bizleri nelerin beklediğini biliyoruz. Aslında 5G, 4G LTE’nin çok daha hızlı ve stabil bir versiyonu olacak. Normal bir 4G bağlantısında 100 Mbps mobilde, 1 Gbps ise Wi-Fi hızlarına çıkılabiliyor. Bu oran 5G’de mobilde 10, Wi-Fi’de ise 20 Gbps’e yükselerek 20 katına çıkıyor.

5G tarafında bir diğer iyileştirme, sorunsuz bağlantı olacak. 5G ile 500km/saate kadar 1 ms kullanıcı desteği sunulurken, kilometre başına 1 milyon cihaz desteklenecek.

2018 yılının başında tamamlanarak seri üretim işlemine başlayacak araştırmacılar, 4G’den çok daha hızlı bir internet için şimdiden büyük bir hızla çalışıyorlar. Elbette internet hızı konusunda dünyanın gerisinde kaldığımız için bu hızlara ulaşamıyoruz. Yani, internet 5G de olsa biz zaten 4G hızlarına tam olarak ulaşamadığımız için gelecekte de farklı olacağını sanmıyorum. Peki, sizce 5G’ye geçiş yapıldığında bu teknolojinin “hakkı” olacak hızlara ulaşabilecek miyiz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons