İnternetin Hayatımızdaki Önemi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnternetin Hayatımızdaki Önemi

tarafından 15 Mart 2016 Salı

 

İnternetin Hayatımızdaki Önemi

  

İnternet birçok sistemin birbirine bağlı, dünya çapında yaygınlaşan ve sürekli gelişmekte olan bir iletişim ağıdır.

İnternet hayatımızdaki çoğu alışkanlıklarımızı değiştirdi. Elektrik, Telefon gibi, Bizler için sadece bir iletişim aracı olmaktan çıktı ve birçoğumuzun günlük hayatının vazgeçilmez bir parçası haline gelmiş durumda. Artık insanlar yüz yüze iletişimi internet aracılığı ile yapıyorlar. İnternet insanları birbirinden uzaklaştırıyor ve maalesef bağımlılık yapıyor.

Gençlerin interneti kullanmakla ilgili yaşadıkları bazı olumsuzluklar; pornografik içerikli yayınlar, tehlike içeren inanç siteleri ne kolayca erişim sağlayabiliyorlar. Bunun yanı sara insanların aile içi iletişimini etkiliyor ve aile içinde çatışmalara neden olabiliyor. İnsanların günlük hayatlarında yapmaları gereken işlerinin aksamasına neden olabiliyor.

   İnternetin gençleri ve çocukları olumsuz yönde etkilediği bir konu ise bilgisayar oyunlarıdır. Özenle seçilmiş ve zamanlanarak oynanan oyunların gençler ve çocuklarda zeka geliştirmede ve eğitimde yardımcı olabildiği gibi, internette oynanan bazı oyunlar sadece bağımlılık ve maalesef şiddete yönelme gibi bazı olumsuz davranışların ortaya çıkmasına neden oluyor.

Olumsuzluklarından sonra birde olumlu olan tarafları var aslında, öğrencilerin derslerindeki konuları tekrar edebilme imkanları var, birçok dersin konu anlatımları, videolu olarak görsel anlatım ve bilgi birikimlerini artırabilmeleri için geniş bir sistem aslında.

İnternet insanların kendini rahat bir şekilde ifade edebildikleri bir sistem aslında, içinde milyonlarca bilgi ve düşünce barındıran bir dünya, İnternetin yaygınlaşmasındaki en büyük etken e-ticaret, e-ticaret sayesinde istediğiniz her yerden istediğiniz sitelerden güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.

Dengeli internet kullanıcıları olarak, Olumlu yönlerinden yararlanıp, olumsuzluklarından kaçmak hepimizin elinde olan bir şey,

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons