İnternette Güvenlik Nasıl Sağlanır | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnternette Güvenlik Nasıl Sağlanır

tarafından 24 Mart 2016 Perşembe

 

İnternette Güvenlik Nasıl Sağlanır

İnternet çok geniş bir dünya ve bu dünyada birçok kötü amaçları olan kişide mevcuttur. Bunların size zarar vermemesi için önlem almanız gerekiyor. Bunun için birçok şey yapabilirsiniz. İlk başta güvenmediğiniz sitelere girmemelisiniz. Bu sitelerde zararlı ve kötü amaçlı yazılımlar mevcut olabilir. İnternet güvenliğini sağlamak için başka yöntemlere de başvurabilirsiniz. Bazı internet sağlayıcıları güvenli internet hizmeti sunuyor. Yalnız bu güvenli internet hizmeti bazen çok geniş oluyor ve çoğu siteye girişi engelliyor. Bundan dolayı da istediğiniz sitelere giremeyebilirsiniz.  Ayrıca internette güvenmediğiniz bağlantılara ve linklere de tıklamamalısınız. Güvenmediğiniz yerlerden program ve yazılım indirmemelisiniz.

İnternet-güvenliği
İnternet Güvenliğinde Programlar

İnternet güvenliği için bilgisayarınızda bir antivirüs programı yüklü olmalıdır. Ayrıca bu program sürekli aktif olmalıdır. Bazı programları kurmak için bu antivirüs programını devre dışı bırakmanız istenebilir. Eğer programa güveniyor ve bir zarar gelemeyeceğinden eminseniz kısa bir süreliğine antivirüs programını devre dışı bırakabilirsiniz. Ardından hemen geri aktif hale getirmelisiniz. Ayrıca bu program sürekli güncel olmalıdır. Çünkü sürekli yeni virüsler internet ortamına çıkıyor. Bunları veri tabanına ekleyen antivirüs programı yapan şirketler antivirüs programlarına güncelleme gönderiyor.

İnternet Güvenliğinde Bilgileriniz

İnternette tanımadığınız kişilerle gizli bilgilerinizi paylaşmamalısınız. Ayrıca internet sitelerinde kullandığınız hesaplarda kolay parolalar kullanmamalı tahmini zor ve uzun parolalar seçmelisiniz. İnternetteki bilgilerinizin korunması için bu parolaları her site ve üyelik için farklı koymalısınız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons