İnternet'ten Film İzlemenin ve Müzik Dinlemenin Cezası Var mı? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İnternet’ten Film İzlemenin ve Müzik Dinlemenin Cezası Var mı?

Tufan Yıldız
tarafından 25 Ocak 2013 Cuma

 

Ülkemizde  korsan filmlere karşı olan savaşı herkez bilir. Hatta bir çok ev kullanıcı evinde internet olduğu için filmleri satın almak yada sinemada izlemek yerine internet üzerinden izlerler. Evinde internet üzerinden film izleyen hemen hemen herkezin aklına “internetten film izlemek suç mu? sorusu geliyor. Aynı şekilde internet üzerinden müzik dinleyenler içinde geçerli. Peki internetten film izlemek yada müzik dinlemek suç mu?

Son zamanlarda film indirme konusundaki kanuni bir düzenleme bir çok kez gündeme gelmiştir. Konu ile ilgili Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay internetten film izleme müzik dinleme konusuna bir açıklama getirdi. İnternet üzerinden film izleyen yada internetten müzik dinleyenlerin ceza alacağı konusunu yalanlayan Bakan Günay ilerleyen günlerde yasal düzenlenmenin detaylarının açıklanacağını fakat şuan için bireysel olarak bir cezanın söz konusu olmadığını, ceza alacak kişilerin filmleri indirip çoğaltanlara yönelik bir düzenleme getirileceğini belirtti. Bakan Günay konu ile alakalı “Siz bir müzik dinliyor, film izliyorsanız bir sorun yok. Ama bunun internet üzerinden çoğaltımını, dağıtımını yapıyorsanız yaptırım getirilecek. Bu dağıtımı izinsiz yapan sitelere yaptırım getireceğiz. İnternet kullanmanın bir bedeli var onu zaten ödüyorsunuz. Ama bunu dağıtmaya çoğaltmaya başlarsanız orada devreye gireceğiz” açıklamalarını yaptı.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons