İNTERNETTEN KOLAY PARA KAZANILIR MI? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İNTERNETTEN KOLAY PARA KAZANILIR MI?

tarafından 19 Haziran 2017 Pazartesi

 

İNTERNETTEN KOLAY PARA KAZANILIR MI?

Kolay para kazanmak herkesin istediği bir şeydir. Peki kolay para kazanmak mümkün müdür? Acaba ekmek aslanın ağzında değil de, daha kolay ulaşabileceğimiz bir yerde midir? Örneğin, evinizdeki rahat koltuğun üzerinde. İnternette gezindiğinizde veya bu konuyu araştırdığınızda önünüze bu konuyla ilgili kesin bir sürü reklam, tanıtım ve blog yazısı çıkacaktır. Bu reklam ve tanıtım yazıları, sadece evinizde oturup internette işinizi yaparak hatırı sayılır miktarlarda para kazanabileceğinizi sizlere vaat edeceklerdir.

Gerçekten de bu miktarda paralar kazanmanız mümkün. Ama asıl soru bu miktarlarda para kazanmak kolay mı? Ne yazık ki, para öyle kolay kazanılmıyor. İnternetten iş yapıyor olsanız da, kişisel disiplini sağlam, girişimci, çalışkan, üretken, özverili, sürekli öğrenmeye ve gelişime açık olmak zorundasınız. Daha da zoru zamanınızın büyük bir bölümünü bu işe ayırmalısınız. Bu konuyu daha da iyi anlamak adına revaçtaki internetten kolay para kazanma yollarından birkaçına göz atalım.

Son zamanlardaki kolay para kazanma yollarının başında youtuber olmak geliyor. Videolarınızı Youtube’a yükleyerek para kazanmak kolay gibi geliyor; ancak bu iş öyle Youtube’dan video izlemek kadar kolay değil. Öncelikle video ve grafik tasarımlarından az da olsa anlamalı ve bu konularda kendinizi sürekli geliştirmelisiniz. Diğer yandan yüklediğiniz videolarla ilgilenen izleyici kitlesinin geniş olması gerekiyor. Ünlü youtuber’ların iddialarına göre her videodan izlenme, beğeni, reklamlara tıklanma sayısına göre farklı kazançlar sağlanıyor. Genel olarak da her 1000 izlenmeye 1 TL ile 3 TL arasında bir kazanç sağlandığı iddia ediliyor. Yani videolarınız aylık 3 milyona yakın izlenmesi gerekir ki, aylık 3.000 TL civarı para kazanabilesiniz. Aksi takdirde, sadece harçlığınız çıkacaktır veya harcadığınız zaman yanınıza kâr kalacaktır. Yüksek miktarlarda gelir vaat eden işlerden birisi de blog açmak. Bu işten de para kazanmak gayet mümkün. Ama youtuber’lıkta bahsettiğim herşey burada da geçerli. Az da olsa internet, adsense, blog ve benzeri kavramları bilmelisiniz.

Bilmeseniz de, öğrenmek için zaman harcamalısınız. Diyelim ki, bunları öğrendiniz ve bir blog açtınız. Açtığınız blog’a gelen ziyaretçi sayınızın ve bu ziyaretçilerin tıkladığı reklamların kazancınızda ciddi bir payı olacak. Sonuç olarak, blog’u açtım gelsin paralar diye bir dünya ne yazık ki yok. Aylık yaklaşık 300.000 ziyaretçiye ulaşırsanız yine 3.000 TL civarı para kazanabilirsiniz. Tabi bu miktarlar reklamlara tıklanma ile doğru orantılı olarak değişim gösterebilir. İkinci bir dili olan herkesin hemen aklına gelen bir işe geçelim: Çevirmenlik. İnternetten çeviri yapabileceğinize dair ilan vererek ya da çeşitli çevirmenlik yapan internet sitelerine üye olarak iyi paralar kazanmanız mümkün. Bu iş gerçekten ciddi manada emek isteyen bir iş ve bu emeğe karşılık alacağınız ücret o kadar da iyi değil. Harçlığını çıkarmaya çalışan öğrencilerden tutun da atanamamış yabancı dil öğretmenlerine kadar herkes bu işten para kazanmaya çalışıyor. Bu nedenle 1000 karakteri 5 TL’ye çeviren insanlar bulmanız hiç de zor olmuyor.

Ucuza yaparım dediğinizde ise, aylık geliriniz o kadar da yüksek olmuyor maalesef. Bu konuda asıl para kazananlar az kişinin bildiği dili bilenler. Eğer Çince biliyorsanız, tabi ki 1000 karakteri 5 TL’ye çevirmeyeceksiniz ve çok daha iyi miktarlarda para kazanacaksınız. Birkaç konudan bahsetmiş olduk. Aklınıza veya internette önünüze daha birçok iş seçeneği (e-ticaret, forum moderatörlüğü, oyun oynama, anket doldurma, yazı yazma, web sitesi geliştirme, fotoğraf satma ve daha niceleri) gelebilir. Yukarıda da bahsettiğim gibi, gerçekten de bu işlerden yüklü miktarlarda gelir sağlayabilirsiniz. Sadece şunu bilmelisiniz ki asla kolay olmayacak. Atalarımızın dediği gibi ekmek hala aslanın ağzında.

Kişisel disiplininize, çalışkanlığınıza, özverinize, bilgi birikiminize, girişimciliğinize, üretkenliğinize, azminize ve sabrınıza güveniyorsanız korkmayın. Belki de hemen olmasa da ilerde bir gün internetten kolay para kazabilirsiniz. Bol şanslar…

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons