iOS 6.1 Güncelleştirme Sonrası 3G Bağlantısında Problemler Yaşanıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iOS 6.1 Güncelleştirme Sonrası 3G Bağlantısında Problemler Yaşanıyor

Can Devecioğlu
tarafından 11 Şubat 2013 Pazartesi
Yaklaşık 2 hafta önce LTE ve çeşitli iyileştirilmeler ile yayınlanan iOS 6.1 sürümünü kuran iPhone sahiplerinden gelen şikayet sayısı her geçen gün artıyor.
 

Ocak ayının son günlerinde sürpriz bir güncelleştirme olarak duyurulan iOS 6.1 güncelleştirmesi özellikle iPhone 5 için duyurulduğundan diğer ürünlerin sahipleri, güncelleştirmeden pek fazla bir fayda sağlayamamıştı. iOS 6.1 Yayınlandı başlığında da dile getirdiğimiz üzere ağırlıklı olarak LTE bağlantısı üzerine yoğunlaşılan bu güncelleştirme sonrasında artan şikayetler, Apple kullanıcılarını oldukça kızdırdı. Halihazırda LTE desteği veren neredeyse tüm operatörlerle uyumlu hale getirilen iPhone 5 ve LTE bağlantısı hakkında şikayet bulunmuyor ancak iPhone 4S kullanıcılarının yaşadığı 3G bağlantı sorunu ve genel olarak çoğu iOS işletim sistemli cihazda yaşanan batarya ömrünün kısalması ve uygulamalardaki senkronizasyon hataları her geçen gün daha artıyor.

Söz konusu hataların en sık görüleni 3G bağlantısında yaşanan kopmalar ve gecikmeler. Şikayetler Edge bağlantısında yaşanmıyor ancak 3G’ye geçiş yapıldığında sorunlar başlıyor. Apple’ın destek forumunda bağlantı problemine ek olarak başka sorunlar da dile getirilmiş. Vodafone’un destek forumunda ise sorunun Apple’dan kaynaklandığı resmi ağızlardan duyurulmuş durumda. Apple’ın sorun üzerinde çalışmaya başladığı biliniyor ve iOS 6.1.1 güncelleştirmesi ile bu hataların giderileceği tahmin ediliyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons