iPad 5 Hakkında İlk Bilgiler | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iPad 5 Hakkında İlk Bilgiler

Can Devecioğlu
tarafından 1 Ocak 2013 Salı

 

iPhone 5S dedikoduları geçtiğimiz hafta sizlerle paylaştığımız detaylardandı. Şimdi ise henüz daha bir kaç ay önce duyurulan 4. nesil iPad’in papucunu dama atacak yeni 5. nesil iPad ile ilgili önemli gelişmeler var. Söylentilerin odaklandığı nokta ise iPad’in genel tasarım hatları, ağırlığı ve inceliği. İddialara göre Apple, iPad mini tasarımında bir sonraki nesil akıllı telefon tabletlerdeki tasarım anlayışına yer verdi. Yani bir nevi deneme olarak kullandığı bu yeni iPod benzeri tasarımdan olumlu geri dönüş alınca önce iPad’i ardından da bir sonraki iPhone’u bu tasarım hatlarına kavuşturacak.

Normal iPad’e göre köşeleri oldukça daha fazla yuvarlatılmış, daha ince, daha küçük bir ana ekrana dönüş tuşu kullanılan iPad mini, bir sonraki iPad olması beklenen 5. nesil iPad’in tasarımının genel hatlarını oluşturacak. Mevcut 4. nesil iPad’e göre teknik özellik açısından önemli değişikliklere sahip olmayacak ancak büyük ölçüde daha ince ve daha hafif olacak.

iPad 5’in çıkış tarihi olarak ise Mart 2013 işaret ediliyor. Ancak daha önce de dediğimiz gibi zaten fazlasıyla üst düzey teknik özelliklere sahip olan en güncel iPad, muhtemelen yalnızca tasarım farkıyla duyurulacak. 5. nesil iPad’in beraberinde retina ekranlı ve daha yüksek ekran çözünürlüklü iPad mini’de yerini alabilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons