iPhone’un Kullanım Oranı ABD’de Artış Gösteriyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

iPhone’un Kullanım Oranı ABD’de Artış Gösteriyor

Can Devecioğlu
tarafından 8 Şubat 2013 Cuma
ABD içerisinde son dönemin neredeyse tek çıkış yapabilen firması Apple, rakiplerinin müşteri kaybetmesine rağmen pazar payını arttırabildi.
 

Rekabetin giderek arttığı akıllı telefon pazarında henüz herhangi bir denge kurulabilmiş değil. Piyasada yer alan onlarca farklı model ve üretici tam anlamıyla bir rekabet içindeyken ComScore’un yayınladığı bilgiler, ABD içerisindeki dengelerin Apple yönüne kaydığının göstergesi olabilir. Android, iOS, Windows Phone 8, BlackBerry ve Symbian arasında yapılan araştırmaya göre son dönemlerde artış gösteren tek işletim sistemi iOS. Android’in yüzde 1’in altındaki büyüme oranına kıyasla Apple, yüzde 2’lik bir büyüme yaşamış durumda. Bu da demek oluyor ki diğer platformlar arasından iOS’a geçiş söz konusu.

Bu büyümenin iPhone 5 ile ilgili olduğu aşikar. Daha şimdiden milyonlarca cihaz satışına imza atan Apple’ın iPhone 5’i, önümüzdeki aylarda da yine yüksek oranlarda satılmaya devam edecektir. Ekran boyutuyla ilgili değişiklik yapan Apple bu hamlesiyle sadece birkaç ayda pazar payını yüzde 2 oranında arttırmayı başardı. Diğer yandan donanım üreticiliği konusunda da ABD’nin bir numaralı firması olan Apple, ABD’nin en çok tercih edilen mobil teknoloji firması tahtına oturdu.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons