İşletme Bilimi Ve Şirket İşletmesi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

İşletme Bilimi Ve Şirket İşletmesi

tarafından 5 Eylül 2016 Pazartesi

 

İşletme Bilimi Ve Şirket İşletmesi

 

isletme-bilimi-ve-sirket-isletmesi

İşletmecilik bilimi, günümüzdeki anlamıyla gelişimini tamamlamadan önce, İŞLETME BİLİMİ ile yakın ilişkili olan bilim alanları, işletme biliminin alanına giren konularla ilgilenmekteydiler.İlk başlarda hukuk bilimi, adaletin sağlanması da çerçevesinde insan ihtiyaçlarının karşılanması için, kıt kaynaklarla sonsuz ihtiyaçları karşılama arasında adil bir denge kurma çabasındaydı.Hukuk bilimi zaman içerisinde genişleyince, yeni gelişen iktisat bilimi hukuk biliminin ilgilendiği bazı alanlarla ilgilenmeye başladı. Böylece iktisat bilimi sonsuz insan ihtiyaçları ile kıt kaynaklar arasında bir denge kurmaya çalıştı. Ancak iktisat biliminin alanının da zaman içerisinde genişlemesi, sürekli artan insan ihtiyaçlarının karşılaması amacıyla ürün ve hizmet üretimini gerçekleştirme ile ilgilenen işletme biliminin gelişmesine yol açtı. Günümüzde sosyoloji, psikoloji, matematik,istatistik ve mühendislik gibi bilim alanlarından çeşitli şekillerde yararlanmaktadır.

Yukarıda ifade edildiği gibi günümüzde işletme bilimi bağımsız bir bilim alanı olmakla birlikte, çeşitli bilim alanları ile iç içe geçmiş durumdadır. işletme biliminin inceleme ve araştırma konusunun işletmeler oluşturur. işletme bilimi işletmelerin iç ve dış çerçevesindeki olayları inceleme, bunların nedenlerini araştırma,açıklama ve belirli ilkeleri ortaya koyma amaçlarını taşımaktadır işletme biliminin amaçları işletmelerin iç ve dış çevresindeki olayların inceleme, bunların nedenlerini araştırma,açıklama ve belirli ilkelerin ortaya koymaktır işletme bilimini daha iyi anlayabilmek için, işletme kavramı ve bu kavaramın temellerini oluşturan kavramla ilişkili diğer kavramaları açıklamak gerekir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons