Jay Z Spotify'a Rakip Oluyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Jay Z Spotify’a Rakip Oluyor

Arman Emyan
tarafından 1 Şubat 2015 Pazar
Dünyaca ünlü müzisyen Jay Z İsveç'in ünlü online müzik dinleme servisi Tidal'n ana şirketlerinden olan Aspiro'yu satın aldı. Tidal ile Spotify ve Apple'a yeni bir rakip olmaya hazırlanıyor.
 

Online müzik dinleme servislerinin korsan müzik indirmenin önüne geçmesi ve geniş kitlelere yayılması ile birlikte müzik dünyasının da gözleri bu tür teknolojilere yönelmiş durumda. Çevrimiçi müzik servislerine gelen yatırımlar ve teklifler ise yalnızca teknoloji firmalarından gelmiyor.

Dünyaca ünlü müzisyenlerden Jay Z online müzik servislerindeki geleceği görerek İsveçli müzik hizmeti sunan Aspiyo’yu satın almaya hazırlanıyor. 56 milyon dolar ödeyecek olan Jay Z bu girişimi ile Spotify ve Apple’ın müzik hizmetlerine rakip olmaya hazırlık yapıyor.

İki farklı müzik servisini sunan Aspiro, WiMP ile birlikte Norveç, İsveç, Polonya, Almanya ve Danimarka’da Tidal ile ise Amerika ve İngiltere’de hizmet veriyor. 16-bit formatında müzik dinleme imkanı sunan Tidal’ın aylık ücreti ise 20 dolar.

Aspiro, Apple’a 3 milyar dolara mal olan Beats ve Spotify için henüz bir tehdit oluşturmasa dahi Jay Z’nin stratejileri ve tanınırlığı ile yakın tarihte Spotify’a dişli bir rakip olması bekleniyor.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons