Kredi Kartı Online Aışveriş Süresi | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Kredi Kartı Online Aışveriş Süresi

tarafından 5 Şubat 2018 Pazartesi

 

Kredi Kartı Online Aışveriş Süresi

Kredi Kartı Online Aışveriş Süresi başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi aşağıda belirtmekteyiz.

Kredi kartıyla internet üzerinden yapılacak alışverişler için kullanıcı onayı zorunluluğu getiren uygulamanın süresi, geçtiğimiz yıl 17 Ağustos’tan 31 Aralık tarihine uzatılmıştı. Ardından BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben yeni bir açıklama yapmış, “İnternetten kartla alışverişe onay süresini 31 Ocak 2018’de sona erdireceğiz” demişti.

Sonrasında belirlenen sürenin bankalar ve vatandaşlardan gelen talepler neticesinde gerek yıl sonuna doğru yoğunlaşan harcamalarda gerekse de banka sistemlerinin entegrasyonunda aksama yaşanmaması için uzatıldığı belirtilmişti.

1 Şubat 2018’den itibaren, kredi kartıyla yapılacak online alışverişlerde artık kullanıcıların onayı gerekecek. Eğer bankalara bir bildirimde bulunulmazsa online alışveriş yapılamayacak.

Eğer yeni bir kredi kartı aldıysanız, banka müşteri hizmetleri ile görüşüp internet kullanımı için gerekli onayları vererek online alışveriş yapabilirsiniz. Mevcut bir kredi kartınız varsa, online alışveriş onayı için 3 yöntem bulunuyor. Bunlar:

Bankanın mobil uygulama ya da internet sitesinin Ayarlar kısmına girip onay vermek
Telefonla SMS ya da arama yoluyla onay vermek
Ya da en yakın şubeye giderek ilgili departmanla iletişime geçip onay vermek

Otomatik ödeme talimatlarının bu konuyla ilgili herhangi bir bağlantısının bulunmadığını da hatırlatalım. Yani bankanıza onay vermeseniz bile önceden verdiğiniz otomatik ödeme talimatlarınız işlemeye devam edecek.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons