Küba Vizesi Almak İçin Neler Gereklidir ? | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Küba Vizesi Almak İçin Neler Gereklidir ?

tarafından 29 Nisan 2017 Cumartesi

 

Küba’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlığı olan kişilerin Küba vizesi almaları zorunludur. Küba, Türkiye’den ziyaretçi kabul ederken vize şartı koyar fakat yeşil veya kırmızı pasaport sahibi kişiler vize almadan Küba’ya giriş yapabilirler. Bu pasaportlara sahip kişiler Küba’yı 180 gün içinde toplam 90 gün olmak şartıyla giriş yapabilir.

 

Küba vizesi nasıl alınır?

 

           Küba vizesi almak için başvuru yapacak olan kişiler Ankara’da bulunan Küba Büyükelçiliği’ne başvuru yapabilirler. İstanbul’dan ise Küba Konsolosluğu’nun yetki verdiği diğer merkezlerden başvuru yapabilirler. Küba başvurusu yaparken pasaportun geriye yönelik 10 yıl içinde çıkarılmış olması ve Küba’ya olan ziyaretin bitiminden sonra altı ay daha geçerli olması şartı vardır. Küba’ya vize başvuruları üç iş günü içinde neticelenir. Küba vizesi 6 ay geçerlidir ve Küba’da bir ay kalma imkanı sağlar. Küba vizesi için başvuru da istenen belgeler, başvuru yapılacak vizenin türüne göre farklılık gösterir. Küba vize ücreti ise 40 Euro’dur. Küba için turistik vizesi ve ziyaret vizesine başvururken gereken belgeler ise, pasaport, otel için bilet rezervasyonu, seyahat için sağlık sigortası belgesi ve nüfus cüzdanı fotokopisidir. Çalışan kişiler ise şirket bilgilerini de ek olarak göndermelidir.

https://www.kubavizesi.net/

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons