Lenovo İkiye Ayrılıyor! | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Lenovo İkiye Ayrılıyor!

Can Devecioğlu
tarafından 7 Ocak 2013 Pazartesi

 

Son aylarda oldukça hareketlenen Lenovo, 2013 yılında önemli değişikliklere imza atacak. Daha önce üretim tesislerinin bir kısmını Amerika’ya taşıyacağını duyurduğumuz Lenovo’nun ilgili haberine Lenovo Amerika’ya Taşınıyor başlığından ulaşabilirsiniz. Amerika kaynaklı bir diğer dev üretici olan HP ile arasındaki mücadeleyi 2012 yılı için kazanan konulu haberimize ise Lenovo Dünyanın En Büyük Bilgisayar Üreticisi Oldu başlığıyla ziyaret edebilirsiniz. Şimdiki gelişme ise IBM’den satın alındıktan sonra pek fazla ön planda tutulmayan ThinkPad serisi dizüstü bilgisayarlar ve genel olarak Lenovo’nun IBM’den kalan kurumsal hizmetler veren yönü ile ilgili. Dünyanın ilk bilgisayar üreticisi olan IBM, Lenovo’ya satılana kadar dünya genelinde kurumsal kimliği ile öne çıkan nadir firmalardan bir tanesi olarak hafızalardaki yerini koruyor. Ancak son bir kaç yıldır yenü ürünler çıkarılmasına rağmen Lenovo, eski kurumsal prestijini ön plana almıyordu.

Son yıllarda ağırlıklı olarak son kullanıcıya hitap etmesi amacıyla üretilen IdeaPad serisi dizüstü bilgisayarları ile dikkat çeken Lenovo artık bu hamlesine ek olarak kurumsal hizmetler vermeye tekrar ağırlık verecek gibi görünüyor. Yayınlanan basın bülteninde Lenovo’nun kendi içerisinde iki farklı bölüme ayrılacağı yazılı. Bu gruplar Lenovo ve Think olarak ayrılacak. Tahmin edebileceğiniz gibi Think grubu altında kurumsal hizmetler ve ThinkPad ürünler üzerinde yoğunlaşılırken, Lenovo grubunda son kullanıcıya hitap eden perakende ürünler ön planda tutulacak.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons