MATEMATİĞİ KOLAYLAŞTIRMANIN 5 ETKİLİ ADIMI | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

MATEMATİĞİ KOLAYLAŞTIRMANIN 5 ETKİLİ ADIMI

tarafından 2 Eylül 2016 Cuma

 

MATEMATİĞİ KOLAYLAŞTIRMANIN 5 ETKİLİ ADIMI

 

 

matematigi-kolaylastirmada-5-etkili-adim

Matematik birçok kişi için öğrenilmesi oldukça zor gelen bir bilimdir. “Matematik gerçek hayatta ne işimize yarayacak?” diyenler için yazıyoruz bu yazımızı. Matematik aslında gittiğimiz ve gördüğümüz her yerde karşımıza çıkmaktadır. Biz sadece bunun farkında olmayız. Örneğin kullandığımız teknolojik cihazlar belli matematik algoritma larıyla oluşturulmaktadır. Matematiği öğrenmek isteyenler nereden başlayacağını, nasıl başlayacağını bilmemektedir. Matematiği en ufak ayrıntısına kadar öğreneceksiniz demiyoruz ancak size yetecek kadar öğrenebilirsiniz. Matematiği sadece görmeyin, uygulayın. Matematiğe sadece bakmak yeterli bir şey değildir. Öğrendiğiniz matematik kavramlarını uygulayın. Örneğin; turistik bir mekana gidip sadece görüp geçtiğinizde aklınızdan uçup gider, ancak fotoğrafını çekerseniz istediğiniz zaman açıp bakabilirsiniz. Yani matematiği aklınıza resmet meniz gerekir.

Matematiğe önce temel ile başlayın. Matematiğe temelden başlamazsanız bir faydası olmayacaktır. Örneğin; bir binayı yapmaya başlamak için en üst katından değil de temelden başlamak gibi düşünebiliriz. Matematik temelinizi oluşturun ve kendinizi geliştirin. Daha fazla antrenman yapın. Matematik egzersizler ile yapılabilecek bir bilimdir. İlerleme kaydetmek için her gün matematik egzersizleri yapın ve öğrendiğiniz konuları sürekli tekrar edin. Matematik kurallarını bir yere yazın. Matematik kurallarını sürekli görebileceğiniz bir yere koyun. Soru çözerken hemen bulabileceğiniz şekilde ayarlayın. Bu çok faydalı olacaktır. Düzenli tekrar yapın. Matematik ile ilgili öğrendiğiniz şeyleri sürekli tekrar edin ve düzenli bir çalışma programı ayarlayın. Size çok faydası olacaktır. Ayrıca matematik öğrenmek sizin elinizde olan bir şeydir. Ne kadar gayret ederseniz kendinizi bu konuda o kadar çok geliştirirsiniz. Şimdiden başarılar.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons