Mavi Kanlı Ay Olayı Youtube Üzerinden Yayınlandı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Mavi Kanlı Ay Olayı Youtube Üzerinden Yayınlandı

tarafından 5 Şubat 2018 Pazartesi

 

Mavi Kanlı Ay Olayı Youtube Üzerinden Yayınlandı

Mavi Kanlı Ay Olayı Youtube Üzerinden Yayınlandı başlığı altında sizlere bu konu hakkında bir çok bilgiyi açıklayıcı bir şekilde sitemizde sunmaktayız.

Bu astronomik olay esnasında Dünya’nın kırmızımsı gölgesi altında seyahat edecek olan dolunayın rengi kırmızıya dönüşecek (kanlı ay). Dolunay tutulması, normalden biraz daha uzun görünecek (süper ay), çünkü ay, yörünesinin gezegenimize en yakın noktasında bulunuyor. Aynı zamanda bir ay içerisinde gerçekleşecek ikinci dolunay olacak (genellikle ‘mavi ay’ olarak adlandırılır).

Fakat Amerika, Avrupa ve diğer bazı bölgelerdekiler bu muhteşem anı görmekte zorluk çekebilirler.

Çünkü bu olay 12.51’de kısmi tutulma ile başlayacak. Bu tutulma olayı Ay’ın, Dünya’nın halkalı gölgesinin içine girmeye başladığında gerçekleşecek. Bir iki saat boyunca Dünya’nın gölgesinin eşiğine ve iç bölgesine dalacak olan Ay, 15:31 civaında en kırmızı halini alacak. Süper mavi kanlı ay, 18:08’de son bulacak olan ikinci bir kısmi tutulma yaşayacak.

Bu sürecin genelinde Güneş, gökyüzünde olacak.

Bu nedenle eğer gün ışığı, kötü hava ya da diğer nedenlerden ötürü Ay’ı göremezseniz, üzülmeyin: Olayın tamamını YouTube Live üzerinden bu adresten canlı olarak izleyebileceksiniz.

Bu etkinlik için 12:45’ten itibaren makine başına yerleşebilirsiniz. Slooh adlı firmanın sunacağı etkinliğe saat 14:00’te uzmanlar katılacak. Ay’ın kıpkızıl olacağı saat ise 14:50’den hemen sonrası.

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons