Memurlara Android Uygulama Yasağı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Memurlara Android Uygulama Yasağı

tarafından 4 Eylül 2016 Pazar

 

Memurlara Android Uygulama Yasağı

 

memurlara-android-uygulama-yasagi

Rusya Devleti’nin; devlet memurlarını uyaran bir tebligat göndererek, Whatsapp, Telegram gibi Android uygulamalarını kullanmalarını, devlete ait resmi yazışmaların, resimlerin ve belgelerin, bu programlar üzerinden, herhangi birine veya diğer devlet kurumlarına gönderilmesinin yasaklandığını bildirmiştir. İzvestia gazetesinden edindiğimiz bilgilere göre, Rusya’nın, FSB yani Milli Güvenlik Teşkilatı; bu emri yerine getirmeyen, Whatsapp, Telegram gibi programları, resmi evrakların gönderilmesinde kullanan devlet memurları hakkında, ceza sisteminin getirilmesi gerektiğini bildirmişlerdir.

Rusya Milli Güvenlik Teşkilatı tarafından kabul edilmeyen ve onaylanmayan yazılımları kullanan devlet memurları hakkında, bu teşkilat disiplin cezası verecek, hatta gerekli gördükleri takdirde, işten atma eylemi gerçekleştirebileceklerdir. Edinilen bilgiye göre, devlet memurlarının, mesai saatleri dışında bu programları kullanmasında herhangi bir engel veya kısıtlama söz konusu olmamakla birlikte, kişisel dosyalarını, resimlerini, belgelerini bir başka kullanıcıya gönderebileceklerdir. Buradaki önemli husus, gönderilecek dosyanın, belgenin veya resmin, mesai saatleri dışında dahi olsa, devlet kurumları ile hiçbir ilgisinin olmaması şartıdır.

Buna rağmen Milli Güvenlik Teşkilatı FSB’nin, devlet memurlarını uyararak, yapacakları tüm yazışmalarda, özel bir koruma kullanmaları ve yapacakları yazışmaların veya dosya aktarımlarının, üçüncü şahısların eline geçmesini engellemeleri gerektiği aktarılmıştır. Rusya’da daha öncede, yabancı ülkelerin elinde bulunan whatsapp, Telegram gibi sohbet programlarının, kullanımının yasaklanması gündeme gelmişti. Yapılan açıklamaya göre; bunun milli güvenlikle alakalı olduğu ve herhangi bir casusluk faaliyetinin önüne geçmek maksadıyla alınmış olan bir tedbir olduğu ifade edilmiştir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons