Microsoft, Dell'e Ara Finansman Desteği Sağlayacak | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Microsoft, Dell’e Ara Finansman Desteği Sağlayacak

Tufan Yıldız
tarafından 26 Ocak 2013 Cumartesi

 

Son zamanlarda işlerin iyi gitmediği Dell, Microsoft ile ara finansman desteği almak için görüşüyor. CNBC’de yayınlanan habere göre Dell, Microsoft’un bünyesine katılabilir. Microsoft 1 ile 3 milyar dolar arasındaki parayı Dell’e yatırım yapabilir.

İşlerin kötü gittiği Dell son zamanlarda halka kapanmayı bile gündeme getirmişti. Durum böyle olunca aslında Microsoft fırsattan istafe ederek Dell ile ortaklığı söz konusu olabilir. Ara Finansman ile desteği ile Dell biraz derin bir nefes alacak gibi görünsede aslında işler dışarıdan göründüğü gibi değil. Dell aldığı bu parayla hisse senetlerini rehin olarak Microsoft’a vermiş olacak. Durum böyle olunca Dell, Microsoft’tan aldığı parayı geri ödemezse sözleşme gereği Microsoft isterse Dell’e ortak olabilecek.

Diğer yandan Microsoft’un Dell’e ara finansman sağlayacağı ile ilgili haberler Dell’in hisselerinin değer kazanmasınada sebeb oldu. Dell’in 13.1 dolar olan hisse değeri bu haberlerden sonra %2 değer kazanmış durumda.

İlerlediğimiz günlere Dell’in tam anlamıyla Microsoft’a dahil olup olmayacağını hep beraber göreceğiz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons