Microsoft Surface RT Sonunda Avrupa’da Satışa Çıkarılıyor | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Microsoft Surface RT Sonunda Avrupa’da Satışa Çıkarılıyor

Can Devecioğlu
tarafından 11 Şubat 2013 Pazartesi
Çoğu otorite tarafından büyük eleştirilerle karşılanan Microsoft Surface RT tablet bilgisayar sonunda Avrupa pazarında satışa çıkıyor. Tabletin ülkemize gelip gelmeyeceği halen belirsiz.
 

Microsoft’un yeni işletim sistemi Windows 8 ile birlikte büyük eleştirilerle satışa çıkan Surface RT tablet bilgisayarı bir süredir yalnızca ABD, Kanada ve İngiltere’de satıştaydı. Bilgisayar üreticilerinden büyük eleştiri toplayarak pazara sürülen Surface RT, kısıtlı pazarlama ağı sebebiyle 3 aydan uzun süredir yalnızca 1 milyon adet satıldı. Kullanıcıların büyük çoğunluğunun satın aldıktan kısa bir süre sonra iade ettiği Surface RT sonunda Avrupa ülkelerinde satışa çıkacak. Tabii satışa çıktıktan sonra ilgi görüp görmeyeceği henüz belirsiz olan Surface RT’nin tam anlamıyla satışa çıkarılması için bir üst modeli olan Surface Pro beklenmiş olabilir. 14 Şubatta satışa çıkarılacak olan Surface RT, Microsoft mağazaları haricindeki büyük elektronik mağazalarında da yerini alacak.

Windows 8 Pro işletim sistemini kullanan Surface Pro, tam anlamıyla bir bilgisayar olsa da Surface RT’nin içerisinde yer alan Windows RT işletim sistemi sürümü ARM tabanlı işlemci mimarileri için geliştirildiğinden, tam olarak bir Windows deneyimi sağladığı söylenemez.

Almanya merkezli Media Markt başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesine yollanmaya hazırlanan Surface RT’lerin ülkemize gelip gelmeyeceği henüz belli değil. Satışa çıkacağı ülkeler arasında Türkiye belirtilmemiş. 500 dolarlık fiyat etiketiyle satışa çıkacak olan Surface RT, Media Markt aracılığı ile ülkemize getirilebilir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons