Microsoft Surface’in Satışları Sonunda Açıklandı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Microsoft Surface’in Satışları Sonunda Açıklandı

Can Devecioğlu
tarafından 17 Ocak 2013 Perşembe

 

Microsoft’un Windows 8 ile beraber piyasaya sürdüğü, piyasaya çıkmadan önce gayet güzel şekilde bir reklam ögesi olarak kullandığı Surface tablet bir süredir satıştaydı. Ülkemizde de olmasa da Microsoft’un kendi mağazalarında satışa çıkan Surface, ARM tabanlı işlemci mimarisi ve Windows 8 ile beraber duyurulan Windows RT işletim sistemi ile çalışmasıyla dikkat çekmekteydi. Satış ve pazarlama ağının bir türlü genişletilememesi, halen daha Amerika dışında pek çok yerde satılmayan cihazın, Windows 8 duyurulduğundan beri yalnızca 1 milyon adet satıldığı açıklandı.

Söz konusu 1 milyonluk satışı olumlu değerlendirenler de olumsuz değerlendiren de var. Bu arada cihazın satış rakamlarının özenle saklandığını Microsoft Surface’ın Satış Rakamları Açıklanmıyor başlıklı haberimizde dile getirmiştik. Bir çok bilgisayar üreticisinin ağır şekilde tepkisini çeken Microsoft halen daha kafa karışıklığına sebep olan Windows RT ve Windows 8 isimlendirmesinden vazgeçmiş değil. Söz konusu kafa karışıklığına Windows 8 Kullanıcıların Kafasını Karıştırıyor başlığında değinmiştik. Bilgisayar üreticilerine göre Microsoft’un ARM tabanlı işlemciler için kırpılmış bir Windows kullanması ve bunun Metro arayüzüne sahip olması, kullanıcıların kafasını karıştırıyor. Çünkü bu kırpılmış işletim sisteminde herhangi bir masaüstü ekranı bulunmuyor. Yalnızca Metro arayüzün kullanılmasına olanak tanıyan bu sürüm Windows RT olarak adlandırılıyor. Bu sebeple kullanıcılar, farkı anlayamadıkları için cihazları aldıktan kısa bir süre sonra farkı anlayınca Surface’ı iade ediyor.

Kullanıcıların asıl merakla beklediği, tam anlamıyla alıştığımız Windows masaüstü ve Metro arayüze sahip tablet Surface Pro halen piyasaya çıkmış değil. 2013 yılının ilk haberinden bir tanesi olan Surface Pro’ya Surface Pro Bu Ay Satışa Çıkıyor başlığında yer vermiştik.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons