MİNİ ETEK ÜRETİMİ | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

MİNİ ETEK ÜRETİMİ

tarafından 17 Nisan 2018 Salı

 

MİNİ ETEK

Mini etek birçok zaman bazı düşünce farklılıklarına yol açmıştır. Bu sadece kadın erkek arasında değil kadınlar arasında da değişik farklı düşüncelere yol açmaktadır. 1960 larda tüm politik ve kültürel değişimlerin tam ortasında, dönemin en kalıcı bir şekilde tartışmalı ikonu olan konu mini etektir.

Açık elbiseler yasaklanmayan diğer topluluklarda ise mini etek kendilerine yakışan her kadının özellikle tercih ettiği mini etekler için sürekli yeni kombin çalışmaları da yapmaktadırlar. Bir sonra yaz ayları için daha kış aylarından itibaren mini etek kombine düşünceleri başlamıştır. Bunun için sadece düşünceyle bırakmayıp kombin denemelerini yapmaya da devam etmektedirler.

Mini etek ilk üretildiği günden itibaren her zaman şıklığınla ve yasaklığınla ile ilgili birçok düşünce şekli ile duyulmaktadır. İsteyen her kadının dış etkenler ne olursa olsun eğer bir şeyi gerçekten istiyorsanız yapmalısınız mini etek giymek isteyen bayanlar mini etek giymeliler.

 

Mini eteğin icat eden bunu ilk olarak üreten kişi Mary Quant adında genç bir İngiliz tasarımcı 1955’te ilk butiğini açmıştır. Gerçek bir moda eğitimi almadığı halde, bir eli sokaktaki gündelik modanın nabzını tutmuştur. Belirgin bir kopma yarattığı modada günün o zaman ki gençlerinin düşüncelerini yansıtan bir Paris modaevleri ile uzaktan ve yakından olacak şekilde alakası olmayan giysiler satmaya başlamıştır.

MİNİ ETEK ÜRETİMİ

1965 yılında etek boylarının dizlerin 10-15 santimetre gibi bir farkla dizlerin üzerine çeken tasarımcı, böylece ikonik mini eteği yaratmış oldu. Mini etek nöylece 1960 larda ortasında Londra da ruhunu yansıtan giysi oldu. Özgür ve enerjik genç ve devrimsel ve geleneklere aykırı olmaktadır.
Mini etek kadınların genel de zor tercih edebildiği bir elbise tarzıdır. Her kadın belki mini etek giymek isteyebilir ancak her kadın mini etek giymez çünkü herkese yakışacak bir etek tarzı değildir mini etek. Çok kısa bacaklı ya çok uzun bacaklı bir kadın mini etek giyemez buna cesaret edemez çünkü üzerinde ki şıklığı kaybedecektir.

Tabi bazı toplumlar için bunun manevi yani dini yönünde bulunmaktadır. Bazı dinlere inanan topluluklarda yaşayan kadınlar kendi içlerinden giymek isteyip istemediklerini bilemeyiz ancak bu durum isteseler dahi giyemeyecekleri bir üründür mini etek. Çünkü onlara yasaktır. Tanrı tarafın o dine inanan insanlara açık giyinmek yasaklanmıştır.

Ürünleri incelemek için tıklayın. https://www.dilvin.com.tr/8723-cep-detayli-mini-etek-antrasit

 

 

Etiketler:

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons