Müzik Kavramının Anlamı | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Müzik Kavramının Anlamı

tarafından 28 Kasım 2016 Pazartesi

 

Müzik Nedir?

Ses denilen ifadenin, anlamlı titreşimler edinmiş hali müzik olarak adlandırılmaktadır. Farklı dallarda bireylerin karşısına çıkan müzik terimi, kimi zaman metal müzik, kimi zaman fon müziği, kimi zaman barok müziği, kimi zaman Türk sanat müziği, kimi zaman ise Türk halk müziği olarak ifade edilmektedir. Kendine has terimleri bulunan ve bu terimler ile ifade edilen müzik tanımında, porte, nota, sol anahtarı gibi kavramlarda yer almaktadır.
muzik-kavrami-anlami

Müzik Kavramının Anlamı

Müziğin kullanım amacı tarihsel süreç içerisinde dinsel, düşünsel, toplumsal, büyüsel ihtiyaçları karşılamak olarak görülmektedir. Bu ihtiyaçların karşılanılmasında sesler, yapay ya da doğal aygıtlar ön plana çıkmıştır. Toplumsal yaşayışlara göre farklı tanımlamalara ve işlevlere sahip olan bir kavram olarak nitelendirilmektedir. Temel tabir ise, düşünce ya da duyguların çok sesli olarak çeşitli biçimlerde anlatılması sanatı olarak ifade edilmektedir. Günümüzde iletişim araçları ya da teknolojik cihazlar vasıtası ile rahatlıkla ulaşılabilen müzik çeşitleri bulunmaktadır. Özellik ile internet ortamının gelişmesi müzik dinlenmesi açısından vazgeçilmez bir kaynak olmuştur. Yapılacak araştırmada görülecektir ki, müzik dinle, müzik indir ve izlesene müzik ile izlesene şeklindeki ibareler konuya duyulan ilginin önemini ortaya koymaktadır. Her kesime ve her yaş grubuna hitap eden türleri ile dikkat çeken müzik kavramı, geniş kitlelere ulaşmakta iyi bir iletişim aracı olarak da kullanılmaktadır. Yaşanmışlıkları anlatım biçimleri ile aktaran bu olgu hayatın vazgeçilmez taşlarından bir tanesidir.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons