Neden Orjinal Kulaklık Almalıyız? Kulaklık Tehlikeleri Nelerdir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Neden Orijinal Kulaklık Almalıyız Kulaklık Tehlikeleri Nelerdir

tarafından 7 Eylül 2016 Çarşamba

 

Neden Orijinal Kulaklık Almalıyız Kulaklık Tehlikeleri Nelerdir

 

neden-orijinal-kulaklik-almaliyiz-kulakliklardaki-tehlikeler-nelerdir

Günümüzde genç insanlar müzik dinlemeden yola çıkmak istemeyebiliyor. Hatta yolda bile yürürken iki kulaklık birden takan insanlarımız, müziğin sesini en sona getirerek çevredeki en yüksek sesi bile duymuyorlar. Tabii ki trafik alanı içerisinde tehlikeli bir durum olsa da bu durum tüm gençler arasında vazgeçilmez bir hale gelmiş. Telefonun şarjı azaldığı zaman prize takan insanlar aynı zamanda kulaklığı da takıp hem müzik dinleyip hem de işlerini yapabiliyorlar.

Kulaklık ve şarj aynı anda takılı olduğu için geçtiğimiz günlerde bir genç, elektrik akımına kapılarak hayatını kaybetmişti. Elektriklenme nedeni ise, kulaklık içerisindeki kabloların kalitesiz olması ve elektriği rahat ileten yapıları olmasıydı. Şarj dışında kulaklık alımında da dikkat etmeliyiz ve her zaman orijinal kulaklıkları tercih etmeliyiz. Kablolu ve kablosuz kulaklıklar arasında en çok tercih edilen kulaklık ise kablolu kulaklıktır. Müzik sesine önem veren ve yüksek sesle müzik dinleyen insanlarımız, bluetooth yani kablosuz kulaklıkta aynı randımanı alamadıklarını söylüyorlar.

Kablolu kulaklık kullanırken de sesi en sona vermek tabii ki doğru değil. Trafik alanı içerisinde olabilecek kazalar, duyma yetimizi kaybetmemiz de meydana gelebilir. Bazı insanlar bu tehlikeleri de göz önünde bulundurmazken, bunun üzerine orijinal olmayan ucuz ve kullanılması tehlikeli olan kulaklıkları satın alıyorlar. Elektrik akımının kolay olduğu kabloları kullanan bu üreticiler, kulaklıkları ucuz fiyattan satıyor ve çoğu insan da ucuz diye satın alıyor. Ölümlü sonuçlara da davetiye çıkaran bu durumun önüne geçmek için, orijinal kulaklık kullanımını yaygınlaştırmak gerekiyor.

Bunu tabii ki kulaklık alıp kullanan kullanıcılardan bekleyemeyiz. Kullanıcılar sadece orijinal kulaklıklara yönelerek ve yönelterek bu durumun yaygınlaşmasını sağlayabilirler. Orijinal kulaklık denilince hangi kulaklığa yöneleceğini bilmeyen kullanıcılarımız da var. Şuan Türkiye piyasasında en iyi orijinal kulaklık Samsung bünyesinde üretiliyor. Samsung kulaklıklar fazla pahalı olmamakla beraber hem uzun süre kullanılabiliyor hem de çok iyi bir ses kalitesi sunabiliyor. Kablo ve kablo dışı malzemesine de özen gösterilen Samsung kulaklıklar, cep yakmıyor ve garantisi bile bulunuyor. Cebinizi, sağlığınızı ve kalitenizi düşünüyorsanız orijinal kulaklık sahibi olmalısınız.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons