Nokia, Dokunmatik Ekrana Güneş Enerji Paneli Entegre Edecek | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nokia, Dokunmatik Ekrana Güneş Enerji Paneli Entegre Edecek

Can Devecioğlu
tarafından 17 Şubat 2013 Pazar
Geçtiğimiz hafta Apple tarafından gelen bir iddianın benzeri şimdi de Nokia için söz konusu. Nokia, dokunmatik ekranın içine entegre bir güneş enerji paneli üzerinde mi çalışıyor?
 

Son aylarda geçmiş yılları telafi etmeye çalışan Nokia için ilginç bir iddia, akıllı telefon sektörüne umut verdi. Son yılların en çok düşüş yaşayan firması Nokia, geçtiğimiz yılın son çeyreğinden itibaren Windows 8 işletim sistemli akıllı telefonları ile gündemden düşmeyen markalar arasındaki yerini aldı. Birbiri ardına duyurulan modeller ile ülkemizde ve dünya genelinde tatmin edici düzeyde satış rakamlarına tekrar ulaşan Nokia’nın bir sonraki hamlesi, dokunmatik ekran panelinin içine yerleştireceği güneş enerji paneli olabilir mi?

İddiaya ait yukarıda paylaşılan görselden de yer alan şablonda, dokunmatik ekran katmanları arasına, güneş enerjisini elektrik enerjisine çeviren katmanlar görülüyor. Bu katmanlar sayesinde cihazın bataryasının güneş enerjisinden belirli oranda şarj edileceği tahmin ediliyor. WYSIPS isimli firmaya ortak olan Nokia’nın böyle bir teknolojiyi akıllı telefonlarında hayata geçirmesi durumunda, telefonun pil ömründe en az yüzde 20’lik bir artış yaşanması bekleniyor.

Haberin asıl ilginç olan noktası ise birkaç gün önce Apple, Dokunmatik Ekranla Bütünleşik Güneş Enerjisi Patentini Aldı başlığı altında sizlerle paylaştığımız haber. Söz konusu haberde de Apple’ın bu teknolojinin patentini aldığını sizlerle paylaşmıştık. İki farklı firmadan da benzer bir söylentinin ortaya çıkması iddiaların gerçekliğini akla yatkın hale getiriyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons