Nokia’ya Microsoft ve Huawei Sahip Çıkabilir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Nokia’ya Microsoft ve Huawei Sahip Çıkabilir

Can Devecioğlu
tarafından 3 Ocak 2013 Perşembe

 

Son yılların en büyük düşüş yaşayan firması Nokia, Microsoft’un Windows Phone 8 atağı ile biraz da olsa dibe vuruşu yavaşlatmayı başardı. Windows Phone 8 işletim sistemli akıllı telefonları ile gündeme gelen firma dünya genelindeki pazarlama tecrübesiyle bir kez daha eski günlerine dönmüş kadar oldu. Ancak HTC gibi diğer büyük üreticilerin de Windows Phone 8 üzerine yoğunlaşması, Nokia’nın geleceği hakkında kesin kararlar alınmasına engel oluyor.

Nokia, son aylardaki durumdan memnun olsa da ortaya atılan bir iddia sonucu Nokia’nın kısa bir süre sonra tekrar sallantıya girebileceği fikri firmanın prestijini zora sokmaya yetti. Akıllı telefon pazarında başarılı olamasa da yılların vermiş olduğu tecrübe ve satış konusundaki yetenekleri ile giriş seviyesi telefonlarda da halen vazgeçilmez olan Nokia, Microsoft’un önümüzdeki yıllara hazırladığı obil stratejileri için fazlasıyla uygun görünüyor. Zaten şuan Microsoft’un Lumia serisi cihazlar için Nokia’yı desteklediği biliniyor ancak bu destek önümüzdeki yıllarda bir satın almaya dönüşebilir.

Huawei ise Çin’in en büyük mobil firmalarından bir tanesi. Ancak Avrupa ve Amerika pazarında milliyetçilik gibi sebeplerden ötürü sürekli tehtit altında olması sebebiyle, Nokia’nın prestijinden faydalanmak istemesi oldukça muhtemel.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons