Opera’dan WebKit Tabanlı Yeni Tarayıcı : Ice | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Opera’dan WebKit Tabanlı Yeni Tarayıcı : Ice

Can Devecioğlu
tarafından 20 Ocak 2013 Pazar

 

Tarayıcı dünyasının alternatif seçeneklerinden Opera, hem masaüstü hemde mobil platformlar için hizmet sunan oldukça kaliteli bir tarayıcı yazılımı. Kendine has özellikleri ve kemikleşmiş kullanıcı kitlesi ile her geçen gün daha fazla geliştirilen Opera, mobil platformlar için farklı bir tarayıcı hazırlıyor. Opera’nın üst düzey yetkililerinden birinin yaptığı açıklamaya göre Opera’nın masaüstü platformları için yeteri kadar iyi ancak mobil platformlarda Chrome ve Safari ile rekabet edemeyecek seviyede olduğu dile getiriliyor.

Bunun sebebi olarak ise Safari ve Chrome’un WebKit tabanlı olması, Opera Mini’nin farklı bir altyapıya sahip olması olarak belirtiliyor. Hazırlanan yeni Ice isimli mobil tarayıcı ise tüm mobil tarayıcılarla rekabet edebilecek düzeyde olacak. WebKit tabanlı olan Ice’ın ortaya çıkışı bir sunum videosunda görünüyor. Haber görselimiz de o sunumdan alıntı. Opera çalışanı Ice isimli tarayıcısı iPad üzerinde deniyor. Videoda bile hızlı olduğu fark edilen Ice’ın 2013’ün ilk çeyreği sonuna kadar App Store ve Google Play Store’da yerini alacağı söyleniyor.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons