Outernet Nedir | TechGriff


SPONSOR
İnstagram Kaydol sitesi ile instagram hakkında bilgi edinebilir ve İnstagram Kaydol işlemi için yardım alabilirsiniz. Mutlaka göz atın, kolayca instagram hesabı açın! Email Kaydol

Sponsor
haber5n techgriff 125x125 reklam alanı
techgriff 125x125 reklam alanı techgriff 125x125 reklam alanı
haber seyret ekran dedektifi TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60
TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60 TechGriff 60 x 60

FACEBOOK'TA BİZİ TAKİP EDİN
SPONSOR

Outernet Nedir

tarafından 18 Mart 2016 Cuma

 

Outernet Nedir

Pek çok olayın yaşandığı bir ülke de medya kuruluşlarının özgürce haber sunamadığı pek çok durumda kendi haber kanalını internet aracılığı ile kuran ve tüm dünya ile bu yolla bilgi sunan bir sistemdir. Bu sayede Outernet bu durumdan beslenerek ortaya çıkardığı  yeni bir ağ sistemi şeklinde ki bir projedir diyebiliriz.

Outernet Bağlantısı Nasıl Kurulmaktadır?

Dünyada yaşanan toplumsal olayların birlikte getirdiği sansür uygulaması az gelişmiş ve ya demokrasi ile yönetilmeyen ülkelerde sık şekilde karşılaşılan bir şeydir. Yakın süre içerisinde yaşanan iç savaşlar, toplumsal ayaklanmalar ya da devrimler hemen ardından bir sansür uygulaması getirdi.

Outernet‘i tanım ederken derinlemesine teknik detaylara girmeden kısaca şöyle bir tanımlama yapabiliriz. Özgür internet olarak bilinen bu internet ağı sayesinde artık istediğiniz sitelere kolayca ve hiçbir kısıtlanma yaşamadan girebilirsiniz.

Özgür İnternet Outernet

İstediğimiz sunucu bu isteğimize bir şekilde cevap yollamaktadır. Bu yanıt bize yine servis sağlayıcımız aracılığı ile iletilmektedir. Outernet ağı arada bulunan bu aracıyı ortadan kaldırarak yeni bir teknolojiyi bize sunmaktadır. Özgür internet Outernet sayesinde siz de Türkiye’de bu ağı tercih edebilirsiniz.

Özgür İnternet Outernet tek taraflı bir yayının alıcılar tarafından izlenmesi şeklinde de özetlenebilir. Tıpkı bir TV yayını gibi kısıtlanma özgürce yayın imkanı sunan bir proje şeklinde ve sayesinde bu gibi sadece bize sunulan bilgiyi alabiliriz.

Bu Yazıyı Yorumlayın


TechGriff Wordpress altyapısını kullanmaktadır.
Tüm hakları saklıdır. © 2012 Creative Commons